Jak ozdobić drewniane pudełko dla dziecka?

Jak ozdobić drewniane pudełko dla dziecka?

Jak ozdobić drewniane pudełko

W czym przechowywać dziecięce pamiątki, zdjęcia, małe drobiazgi? Drewniane pudełko dla dziecka to idealna skrzynka na takie rodzinne pamiątki, aby zawsze mieć je pod ręką i w każdej chwili odtworzyć wspomnienia. Dzisiaj pokażę, jak ozdobiłam swoje pudełko. 

Jak ozdobić pudełko? Możesz wykorzystać do tego techniki decoupage lub ozdobić je techniką mixed media. Ja wybrałam drugą opcję, ponieważ bardzo lubię technikę zdobienia prac w stylu mixed media.

Wskazówka dla Ciebie: Pudełko jest gotowe, więc nie trzeba go składać samodzielnie, co pozwala oszczędzić czas. Grawerowane elementy są świetnej jakości, a wszystko jest bardzo wyraźne, dlatego bardzo polecam to drewniane pudełko jako bazę do tworzenia wszelkich pamiątek dla dzieci.

Jak ozdobiłam drewniane pudełko dla dziecka krok po kroku?

Jak ozdobić drewniane pudełko?

Najpierw zaczęłam od przemyślenia kolorów, którymi ozdobiłam pudełko. Zaczęłam od malowania brzegów pudełka. Wąską ramkę pomalowałam jednym kolorem farby akwarelowej delikatnie naniosłam na ramkę kwiatowy wzór maski, który dodał efektu przestrzenności i jednocześnie przyjemnej chropowatości brzegom ramki pudełka. Ten efekt osiągnęłam przy pomocy preparatu gel medium, który po wyschnięciu jest przezroczysty, ale można dostrzec wzór z maski na pudełku.


Jak ozdobić drewniane pudełko?

Wszystkie elementy wykonane grawerem pomalowałam farbami akwarelowymi w różnych kolorach, aby nadać charakter mojej pracy. Postawiłam na maksymalną prostotę, ale kolorową całość tak, aby przyciągała oko.

Jak ozdobić drewniane pudełko?

Boki pudełka pomalowałam farbą akwarelową w różowym kolorze. Gdy wyschły, naniosłam na nie delikatnie kwiatowy wzór maski, która robi efekt 3D i sprawia, że wzór jest lekko wypukły i przyjemny w dotyku.

Jak ozdobić drewniane pudełko?

Jakich przydasi użyłam do ozdobienia drewnianego pudełka dla dziecka?

  • farby akrylowe i trochę wody,
  • paletka do mieszania farb akrylowych,
  • maska z kwiatowym wzorem,
  • pasta modelująca z efektem 3D,
  • pędzel silikonowy,
  • pędzelki z miękkiego włosia o różnej wielkości końcówek.

Podsumowanie

Jeśli chcesz, żeby farba np. akrylowa dobrze się wchłonęła w drewniane pudełko to koniecznie wcześniej użyj specjalnego gruntu malarskiego (tzw. gesso). Stosując taki grunt, masz pewność, że Twoja farba zyska idealną przyczepność.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *