Serce w stylu mixed media

Serce w stylu mixed media

Serce w stylu mixed media

Chcesz zrobić ciekawą dekorację DIY? Zawieszka serce w stylu mixed media to prosty sposób na zdobycie nowej dekoracji do domu, stworzenie własnoręcznie prezentu dla kogoś bliskiego. 

Zawieszka serce w stylu mixed media – jak zrobić krok po kroku?

Moja praca powstała na pięknej sercowej bazie. Najpierw użyłam gesso, żeby zagruntować pracę. Następnie przygotowałam sobie całą powierzchnię do dalszej pracy. Kolejny krok to wybór kolorów farb akrylowych. Wybrałam odcień fioletu i różu. Gdy cała powierzchnia wyschła – przygotowałam sobie szablony. Potem bardzo prosto dzięki nim naniosłam wzór z maski przy pomocy pasty.

Co było dalej? Kolejnym krokiem było dokładne przemyślenie całej kompozycji w mojej pracy i… dobranie odpowiednich dodatków. Dla kontrastu wybrałam żółte kwiaty, czyli w kolorze, za którym nie przepadam. Do tego złota pasta modelująca na całej powierzchni pracy, która świetnie ją rozświetliła. W centralnej części pracy wykorzystałam stare lusterko z wizerunkiem Brigitte Bardot.

Zawieszka serce w stylu mixed media

Zawieszka serce w stylu mixed media – jakich dodatków użyłam?

Przede wszystkim w tej pracy nie zabrakło papierowych kwiatów i dużej ilości różnych mediów, które są niezbędne do tworzenia prac tą techniką. Metalowe dodatki świetnie uzupełniają pracę i tworzą ciekawy klimat vintage. Użyłam gdzieniegdzie białego żelopisaka i dwóch papierowych dodatków. Wykorzystałam tutaj różne rodzaje past, gesso, a nawet tuszy na bazie alkoholu, które świetnie wchłaniają się w metalowe elementy i pomagają je kolorować.

Zawieszka serce w stylu mixed media

Taką zawieszkę serce w stylu mixed media można stworzyć naprawdę bardzo prosto, pod warunkiem oczywiście wcześniejszego przygotowania kilku rzeczy: preparatów mediowych, farb, kwiatów, lustra, dodatków papierowych. Gdzie warto szukać takich dodatków? Na giełdach staroci, wyprzedażach garażowych, a nawet w domowych szufladach! Czasem nie trzeba wybierać się daleko, by znaleźć prawdziwe skarby, które można ponownie wykorzystać. Sprawdź, jakich przydasi używać w technice mixed media.

Pracę w stylu mixed media można dodatkowo zabezpieczyć lakierem do włosów. To świetny pomysł na prezent dla kogoś lub do domu. Idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają oryginalnego pomysłu na prezent, który chcą stworzyć samodzielnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *