Decoupage na drewnie

Decoupage na drewnie

Decoupage na drewnie

Początkujący w technice decoupage najczęściej wybierają jako materiał do ćwiczeń drewno. Techniką serwetkową możesz bowiem ozdobić szkatułki, pudełka, kolczyk, ramki itp.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele przedmiotów z drewna, które możesz wykorzystać do ćwiczeń w decoupage’u. Są to więc pudełka, zakładki do książek, aniołki, a nawet drewniane zabawki dla dzieci, zawieszki do auta i wszystko inne, co tylko może Ci się przydać.

Drewno – na dobry początek

Wykonywanie zdobień techniką decoupage na drewnie nie jest skomplikowane. Wzór nakłada się dość łatwo. Istnieje bowiem niewielkie ryzyko pomarszczenia serwetki, a niewielkie zagniecenia i nierówności można poprawiać delikatnie pędzelkiem zamoczonym w kleju. Dlatego drewno jako materiał do decoupage poleca się tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą techniką. Jeśli jesteś jednym z takich osób, zapoznaj się z naszą ofertą produktów drewnianych do decoupage. Z pewnością znajdziesz w niej pomysł, który będziesz chciał jak najszybciej zrealizować według własnego projektu!

To, jaki drewniane przedmioty będą miały ostatecznie wygląd, zależy wyłącznie od Ciebie. Ograniczeniem będzie dla tylko Twoja wyobraźnia. Puść zatem wodze fantazji i zacznij drewnianą przygodę z techniką serwetkową. To świetne zajęcia dla osób, które mają dużą wyobraźnię, chcą realizować swoje pomysły, są kreatywne.

Pomyśl tylko, ile cennych wspomnień możesz przenieść na takie drewniany przedmiot. Możesz np. umieścić na nim zdjęcia z wakacji albo fotografie Twoich dzieci, motywy ulubionych artystów oraz inne wzory związane z Twoimi zainteresowaniami. Do tej techniki możesz również wykorzystać różne ozdoby, takie jak jesienne liście, muszelki, kolorowe pióra itd.

Co potrzeba do zrobienia decoupage na drewnie?

Do rozpoczęcia zabawy z ozdabianiem drewna techniką decoupage musisz mieć:

  • drewniany przedmiot,
  • serwetki lub inne nośniki grafiki,
  • papier ścierny,
  • nożyczki,
  • pędzel,
  • klej,
  • lakier.

W pierwszym kroku pomaluj swój przedmiot bejcą. Poczekaj, aż farba wyschnie. Następnie wytnij wybrany wzór z serwetki. Rozdziel serwetkę na trzy części. Tę wierzchnią ze wzorem pozostaw. Nałóż za pomocą pędzla klej na drewno. Przyklej motyw. Serwetkę możesz delikatnie wyrównać pędzelkiem. Uważaj jednak, aby jej nie porwać. Na koniec pokryj całość lakierem. Możesz wybrać różne lakiery: matowe, półmatowe, błyszczące.

Taki własnoręcznie wykonany przedmiot możesz podarować komuś lub zostawić dla siebie. Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z decoupage albo słabo czujesz się w wykonywaniu wszelkich prac ręcznych, skorzystaj z naszej oferty gotowych wyrobów drewnianych. Znajdziesz w niej drobiazgi na każdą okazję: świąteczne, dla dzieci, biżuteryjne, regionalne itp. Być może zainspirują cię one do ozdobienia własnoręcznie drewnianych szkatułek, wieszaków itp. Być może będzie to również początek Twojego nowego hobby, w którym będziesz się mógł realizować. Obecnie decoupage znalazł już wielu zwolenników, którzy zainspirowali się tą metodą, a nawet uczynili z niej sposób na życie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *