Wyjątkowe dodatki do Twojego domu – gdzie je znaleźć?

Wyjątkowe dodatki do Twojego domu – gdzie je znaleźć?

Wygląd domu lub mieszkania to pewnego rodzaju, osobista wizytówka, która może naprawdę wiele powiedzieć gościom na temat domowników. Przestrzeń ta stanowi najbardziej wyraźny obraz tego, co nam “w duszy gra”, jakie mamy preferencje, jakie idee są nam bliskie, odzwierciedlając nasz gust, osobowość oraz zorientowanie na zmieniające się trendy. Każdy bowiem element na półce czy ścianie ma znaczenie w aranżacyjnej, domowej układance.

Nie od dziś jednak wiadomo, że to właśnie drobne dodatki łączą nasze wnętrza w spójną całość, budując odpowiedni nastrój oraz sprawiając, że powiedzenie „czuć się jak w domu” nabiera niezwykle wyraźnych kształtów.

Ilość a oryginalność

Dom z biegiem lat wypełniany jest wieloma pięknymi przedmiotami, które kumulują wartość sentymentalną i z którymi często ciężko jest się nam rozstać. Każdy przedmiot opowiada bowiem jakąś historię, która ukształtowała osobowość właściciela. W stylowym urządzeniu mieszkania nie chodzi jednak o ilość, ponieważ zbyt duża liczba przedmiotów wprowadza bałagan, przeobrażając pomieszczenie w małą graciarnię.

Wygląd oraz prezencja domu lub mieszkania muszą znajdować się w złotym środku – tak, aby wpasowywać się w potrzeby (i oczekiwania) zarówno domowników, jak i gości. Dom nie staje się bowiem osobną wyspą wraz z zamknięciem drzwi. Przyjmowanie znajomych, rodziny oraz przyjaciół jest dla wielu z nas codziennością, a wspólne spotkania to też okazja do tego, aby podzielić się swoimi zainteresowaniami oraz odkryć kawałek swojego świata. Drobne dekoracyjne dodatki, przykuwają więc uwagę oraz stanowią temat do dyskusji.

Oryginalność, którą tworzymy samodzielnie

Przeglądanie różnorodnych produktów i dodatków do wnętrz lub chodzenie po sklepach w nadziei, że coś zwróci naszą uwagę, rzadko przynosi oczekiwane efekty, a zwłaszcza w momencie, gdy szukamy czegoś “na siłę”. Niejedna osoba ma w głowie gotową wizję „idealnego” dodatku, który doskonale uzupełni kącik czytelniczy, czy też miejsce do pracy.

Dlatego coraz więcej osób bierze się za samodzielne przygotowywanie różnorodnych ozdób. Technika decopuage, czyli nakładania na powierzchnię kolejnych ozdobnych warstw, pozwala stworzyć prawdziwie oryginalne dekoracje oraz dać upust nagromadzonej w każdym z nas, kreatywnej energii. Zakup kilku listewek z bazową formą oraz różnych dodatków do ozdobienia jest niewielkim kosztem, który nie odbije się negatywnie na naszym budżecie. Decoupage to wolność tworzenia, gdzie efekt końcowy potrafi zmieniać się z każdą, kolejno nakładaną warstwą. Takie domowe zdobnictwo jest ciekawą oraz kreatywną odskocznią od codziennego zabiegania, pozwalając na stworzenie czegoś oryginalnego, w czym znajdzie się cząstka nas samych.

Dzięki technice decoupage można szybko stworzyć ciekawe dopełnienia do pomieszczeń utrzymanych w różnorodnych stylach, bez obaw, że wprowadzimy tym samym negatywny kontrast. Małe, własnoręcznie wykonane dzieła sztuki pomagają wyrazić naszą osobowość i ukazać ją od tej bardziej artystycznej i marzycielskiej strony. Wiele osób w domowym zdobnictwie znajduje skuteczne ujście dla codziennego stresu oraz możliwość rozwoju umiejętności, których wcześniej nie ujawniali. Szukając ciekawych dodatków do domu warto więc zastanowić się, czy nie lepiej będzie zrobić je samemu i zyskać przy tym nowe, absorbujące hobby?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *