Nieszablonowe prezenty na Dzień Babci

Nieszablonowe prezenty na Dzień Babci

Babcia jest osobą, która wprowadza do naszego dzieciństwa więcej ciepła i radości. Dziadkowie często pomagają bowiem zabieganym rodzicom w wychowaniu ich pociech, a maluchy w pierwszym okresie życia spędzają z nimi dużo czasu. Swoją babcię pamięta każdy, a z każdym wspomnieniem na sercu robi się cieplej. To babcie przeważnie „uczyły” ciekawych rzeczy i starały się odpowiedzieć na wiele pytań, które nurtowały wnuczka lub wnuczkę. Babcie mają swój szczególny dzień w roku, który przypada 21 stycznia. Warto się więc do niego przygotować i pokazać naszej babci, że nadal pamiętamy o całym dobru i miłości, które zostały nam przez nią podarowane.

Prezent na Dzień Babci

Jeśli zapytamy swoją babcię o wymarzony podarunek, każda z nich zapewne powie, że niczego nie potrzebuje, byle tylko wnukom się wiodło. Jednak bliskim chce się zawsze sprawić przyjemność i pokazać, że zajmują oni szczególne miejsce w naszym sercu oraz pamięci. Wraz ze zbliżaniem się Dnia Babci, sklepy wzbogacają swoje oferty o produkty, które „powinny” znaleźć się w babcinym domu.

W konsekwencji więc, różnorodne zestawy dodatków kuchennych, leków na serce lub drobnych dodatków odzieżowych, zalewają sklepowe półki. Babcia będzie się cieszyć z każdego prezentu, bo przede wszystkim zależy jej na pamięci wnucząt. Jednak nie oznacza to, że sprawę podarku należy spychać na margines i decydować się na pierwsze lepsze rozwiązania, by zakupowy problem mieć, jak najszybciej z głowy. Dorośli, którzy mogą jeszcze odwiedzić swoje babcie inaczej podchodzą do tematu podarku inwestując zazwyczaj w rzeczy praktyczne, dzieci z kolei skupiają się na prezentach, które wykonały same – i to właśnie te przedmioty stanowią najlepszy wyraz naszych uczuć i troski wobec babci. Własnoręcznie wykonana przez wnuka laurka, zawsze będzie zajmowała honorowe miejsce w domu dziadków, rozgrzewając serce oraz wywołując uśmiech na twarzy za każdym razem, gdy się na nią spojrzy.

Zrobić coś samemu

Nawet będąc dorosłym nie trzeba koniecznie dokonywać zakupowych skrótów i nabywać dla osób bliskich powtarzalnych, standardowych prezentów. Oryginalność zawsze się obroni i dostarczy więcej radości (z faktu przemyślanego prezentu) niż zdjęty z półki, drogi „zapychacz” miejsca. By poczuć się na powrót, jak dziecko, warto zainteresować się prezentami typu DIY (Do It Yourself) – czyli takimi, które można stworzyć samemu lub kupić gotowe rękodzieło.
W sieci znajdziemy bez większych problemów zarówno gotowe, unikalne produkty na Dzień Babci i nie tylko (takie, jak np. na bazarek-deco.com.pl) oraz pomysły do samodzielnego stworzenia oryginalnych podarunków.

Prezenty typu DIY pozwalają wyrazić więcej, niż kupiony w sklepie i ładnie opakowany gadżet. Tak jak wtedy, gdy było się dzieckiem – w przykładową laurkę wkładało się całe serce i miłość dla osoby, która miała być obdarowana. Gdy babcia dostanie już od dorosłego wnuka, coś co zrobił samemu to z pewnością przypomni sobie małego, biegającego po mieszkaniu szkraba, który zasypywał ją pytaniami i rozjaśniał swoim uśmiechem codzienne trudy.

Dzień Babci jest szczególnym dniem w ciągu roku. Postarajmy się, aby ta najważniejsza osoba w tym dniu, jak i w naszym życiu wyjątkowo go spędziła, ciesząc się nie tylko z naszej obecności przy stole.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *