Zimowa kula – prezent na Dzień Babci

Zimowa kula – prezent na Dzień Babci

Prezent na Dzień Babci

Zimowa kula to prezent na Dzień Babci. To nie tylko sposób na domową dekorację inspirowaną zimą. Taka własnoręcznie zdobiona dekoracja to również prezent na Dzień Babci, który możesz ozdobić w dowolnej technice. Ja wybrałam scrapbooking i akwarele, bo uwielbiam to połączenie. 

Zimowa kula – własnoręcznie zdobiony prezent na Dzień Babci

Chcesz zaskoczyć swoją babcię niezwykłym podarunkiem? Do włóczek, ulubionych skarpet czy herbaty, możesz podarować jej coś jeszcze. Wyjątkową zimową kulę, w której umieścisz swoje własne życzenia lub coś równie miłego. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób możesz wykonać swoją zimową kulę jako prezent na Dzień Babci? Przeczytaj!

Jak ozdobiłam zimową kulę i stworzyłam prezent na Dzień Babci?

Pierwszy krok to pomalowanie całej powierzchni kuli (pierwsza część bazy pod spodem) na biało za pomocą gessa malarskiego. Takie zagruntowanie powierzchni sprawi, że farba będzie się lepiej trzymać na powierzchni. Drugą część bazy zimowej kuli również malujemy na biało. Gdy obie wyschną przyklejam jedną do drugiej. Kolejnym etapem jest wybranie kolorów farb. 

Do tego projektu wybrałam złotą farbę, niebieską i zieloną, które po połączeniu dały mi świetne odcienie. Pod światło widać mieniące się odcienie farb, które są nieco metaliczne i delikatnie połyskują, co jest świetnym efektem dekoracyjnym. Anglojęzyczne napisy to odbitki stempli silikonowych, które przygotowałam na grubszym papierze i przykleiłam do pierwszej części bazy.

Dokładnie tę samą część bazy pomalowałam nieco rozwodnioną farbą akwarelową w złotym kolorze. Kolejny krok to dodanie kilku podobnych papierowych elementów na domek i napis pod domkiem. Na samym dole przykleiłam etykietkę z napisem “winter snapshot”, która sugeruje jakby całość była formą pocztówki dla babci. Obok na specjalnych kosteczkach dystansowych umieściłam wizerunek młodej mamy z dzieckiem, co dodaje nieco rodzinnego klimatu mojej pracy. 

Tak naprawdę sposób ozdobienia bożonarodzeniowej bazy jest dowolny, a bazę zimową kulę można wykorzystać również właśnie jako prezent na Dzień Babci (nie tylko na Święta Bożego Narodzenia). Możesz tę samą bazę ozdobić w dowolnym stylu scrapbookingowym lub wykorzystać dowolnie wybraną metodę decoupage. Jeśli chcesz ozdobić ją w stylu decoupage, koniecznie przeczytaj ten artykuł o technice decoupage

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *