Zabawka DIY dla dziecka – drewniany wieloryb na kółkach

Zabawka DIY dla dziecka – drewniany wieloryb na kółkach

Zabawka DIY dla dziecka to bardzo prosty sposób na prezent dla dziecka. Wystarczą ulubione farby, dobry podkład np. gesso lub biała farba akrylowa, kilka pociągnięć pędzlem i suszarka, żeby wysuszyć zabawkę i gotowe! 

Zabawka DIY dla dziecka – jak ją przygotować krok po kroku

Pierwszy krok, żeby przygotować wieloryba do malowania to równomierne nałożenie podkładu tzw. gesso. Jeśli go nie masz, możesz użyć również białej farby akrylowej, która też może posłużyć jako grunt pod kolejne warstwy następnej farby akrylowej. Nakładając podkład poczekaj aż jedna ze stron dokładnie wyschnie. Pomaluj gesso też kółka. Do zabawki dołączamy klej do klejenia kółek, ale złącz je ze sobą dopiero po pomalowaniu całej zabawki i kółek farbami.

Schnięcie całej powierzchni możesz przyśpieszyć za pomocą suszarki lub specjalnej nagrzewnicy. Sposób zdobienia drewnianego wieloryba jest w zasadzie dowolny. Ja swojego pomalowałam zieloną farbą akrylową i niebieską farbą akwarelową (po wyschnięciu pierwszej). Drugą farbę nakładałam palcami, choć można też za pomocą pędzla, ale aby uzyskać nieregularne efekty najlepiej robić to ręcznie. W międzyczasie malujemy kółka farbą.

Przy używaniu farb akrylowych przyda się wiedza w jakich proporcjach używać wody. Im mniej wody, tym intensywniejsza barwa, im więcej – tym rzadsza.

Zabawka DIY dla dziecka – niskobudżetowy pomysł na prezent

Zabawka drewniana do pchania to świetny sposób na to, aby zająć dziecko i jednocześnie aby miało miłą dla oczu ozdobę DIY w pokoju. Przygotowanie takiego wieloryba to naprawdę okazja do świetnej zabawy i wbrew pozorom nie zajmuje to wiele czasu. Polecam spróbować każdemu, kto marzy o wykonaniu prostej zabawki dla dziecka na kółkach.

Można ją też bardzo ciekawie spersonalizować i dodać imię dziecka na pracy, w zalezności od indywidualnej wizji zdobienniczej. Dobrym rozwiązaniem jest też pomalowanie pracy np. farbami kredowymi. Drewniana zabawka  na kółkach to bardzo uniwersalny prezent dla dziecka, świetny np. na urodziny lub inną okazję. Oczywiście małe dzieci powinny bawić się nią w obecności dorosłych.

Zabawka DIY dla dziecka

Zabawka drewniana wieloryb na kółkach

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *