Wyjątkowe dekoracje świąteczne

Wyjątkowe dekoracje świąteczne

W ciągu roku mamy kilka szczególnych okazji, aby spotkać się z rodziną, bliskimi, przyjaciółmi, usiąść przy wspólnym stole i na moment zapomnieć o codziennym szumie oraz zgiełku. Święta Bożego Narodzenia oraz wielkanocne są momentami, kiedy można (a nawet należy) odrobinę zwolnić szaleńcze tempo życia i dać swoim bliskim oraz samemu sobie trochę więcej czasu. W tym świątecznym czasie chce się, aby wszystko wyglądało idealnie, a przystrojenie domu lub mieszkania znajduje się na szczycie listy priorytetów do zrobienia – wszystko po to, by móc lepiej poczuć magię tego szczególnego okresu.

Dekoracje, które trwają

Okres bożonarodzeniowy jest najlepszym czasem do wykorzystania licznych ozdób oraz dekoracyjnych dodatków, dla wprowadzenia do domu lub mieszkania wyjątkowej, podniosłej atmosfery. Z dnia na dzień standardowa przestrzeń nabiera nagle nowego wyrazu, który cieszy oczy, pozwala myślom płynąc spokojnie oraz rozlewa się ciepłym uczuciem na sercu. W tym też czasie dokupuje się wiele ozdób, jako zamienników dla tych, które już bardziej się wysłużyły lub nie są “na czasie”. W okresie świątecznym każdy chce bowiem, aby jego dom wyglądał możliwie, jak najbardziej oryginalnie.

Podkreślenie swojego indywidualizmu, obycia, wyczucia stylu oraz gustu jest zakorzenione w każdym człowieku. Dobrane oraz użyte ozdoby pozwalają zarówno na wyrażenie więcej z siebie, jak i podkreślenie wyjątkowości danego dnia (lub okresu). Ozdoby, które pojawiają się w sklepach nawet 1,5 miesiąca przed świętami nie zawsze są w stanie wpasować się w potrzeby oraz oczekiwania osób ceniących sobie oryginalność i wyjątkowość. Potrzebujemy czegoś niepowtarzalnego, co zwróci uwagę naszych domowników i gości oraz pozwoli na jednoczesne przełamanie schematów oraz utrzymanie atmosfery tradycji.

Wydawać by się mogło, że są to wzajemnie wykluczające się potrzeby. Nieprawda. W lokalnych sklepach i dużych marketach w okresie przedświątecznym zakupimy standardowe, klasyczne ozdoby. Mimo że piękne, błyszczące i kolorowe, nie mają one często w sobie nutki nowości oraz nie wywołują przyjemnego uczucia ciepła. Częściej ma się wrażenie, że po ich zawieszeniu dom lub mieszkanie będą przypominać okładkę z katalogu wnętrzarskiego przeniesioną do rzeczywistości w skali 1 do 1.

Oryginalność na wyciągnięcie ręki

W sieci znajdziemy sporo pomysłów i inspiracji do stworzenia własnych, niepowtarzalnych ozdób na różne świąteczne okazje. To trend (a także często hobby), do którego przekonuje się coraz więcej osób. Ozdoby DIY (Do It Yourself) dają większe pole manewru do wyrażenia siebie oraz stworzenia indywidualnych, wyjątkowych aranżacji świątecznych.

Ciekawe inspiracje zarówno do przygotowania, jak i zakupu gotowych, niepowtarzalnych ozdób DIY (i nie tylko) można znaleźć na profesjonalnych serwisach sieciowych – jak: www.bazarek-deco.com.pl. Oryginalny wystrój pozwoli nam uzyskać więcej niż poprzez schematyczne zapełnianie przestrzeni naszych wnętrz lampkami i tradycyjnymi wieńcami, obecnymi w każdym sklepie. Wielu z nas posiada karton ozdób, który jest wyjmowany kilka razy do roku. Znajdują się w nim ozdoby, z którymi jest się zżytym i które pozwalają przypomnieć sobie magię świąt z czasów dziecięcych, kiedy wszystko było prostsze, większe i bardziej jaskrawe.

Te ozdoby nie zawsze są w stanie przejść próbę czasu, dlatego okazjonalnie trzeba nasz “zbiorczy” karton ozdób dopełnić nowymi skarbami, które będą z nami przez kolejne lata. Mieszanie tradycyjnego stylu ozdób z nowoczesnymi, „marketowymi” wariantami często zamiast efektu „wow” wywołuje chaos. Chcąc kupić prawdziwie dopasowane ozdoby, które stworzą niepowtarzalną atmosferę w naszym domu lub mieszkaniu, lepiej jest poświęcić trochę czasu na poszperanie w sieci, niż bieganie w panice po galeriach handlowych starając się na czymś zawiesić oko. Zdecydowanie warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *