Wiosenna budka dla ptaków w stylu mixed media

Wiosenna budka dla ptaków w stylu mixed media

Budka dla ptaków

Wiosna to wyjątkowa pora roku, podczas której wszystko budzi się do życia. To czas, który warto wykorzystać, aby przygotować coś wyjątkowego. Wiosenna budka dla ptaków w stylu mixed media to okazja do wspaniałej zabawy i stworzenia 

Wiosenna budka dla ptaków – co będzie potrzebne?

Chcesz stworzyć budkę dla ptaków, ale nie wiesz co będzie potrzebne? 

Na samym początku warto dokładnie pomalować każdy z elementów domku dla ptaków. Łącznie z elementami, które będą Ci służyć do mocowania poszczególnych elementów. Od czego zacząć? Sprawdź poniżej, jak poradziłam sobie ze stworzeniem budki dla ptaków. 

Budka dla ptaków

Jak stworzyć domek dla ptaków w stylu mixed media krok po kroku?

Krok pierwszy. Najpierw dokładnie pomalowałam bazę domku dla ptaków za pomocą zielonej farby metalicznej, którą nieco rozwodniłam z wodą. Malowanie każdego elementu było wielowarstwowe, aby osiągnąć jak najlepszy efekt krycia. 

Kolejny krok to pomalowanie dachu przy pomocy brązowej, nieco metalicznej farby, którą również rozcieńczyłam wodą. Na tym etapie również malowanie dachu budki wymagało kilku warstw farby, aby uzyskać lepszy efekt. 

Wewnętrznych ścianek domku nie malowałam, chciałam pozostawić je naturalnymi. Natomiast małe elementy łączące podzieliłam na dwie grupy: te, które wykorzystałam na dachu i te, które przyczepiłam po bokach domku z każdej strony. Z momentem malowania tych elementów radzę się wstrzymać do momentu ukończenia ścianek domku. Dlaczego? Wtedy łatwiej zdecydować ile konkretnie elementów pomalować i w jakich kolorach, a to bardzo ułatwia kolejne przygotowania. 

Następny krok to dokładne połączenie wszystkich elementów ze sobą. W miejscach do tego wyznaczonych przykręciłam elementy ze sklejki, które wcześniej pomalowałam w dwóch kolorach. 

Chcesz zrobić swój pierwszy karmnik dla ptaków albo po prostu zrobić coś dobrego? Stworzenie budki dla ptaków jest naprawdę bardzo proste, choć potrzebujesz na to nieco czasu. Warto spróbować, bo to świetny pomysł nie tylko na prezent, ale również na spędzenie czasu z dziećmi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *