Technika transferu obrazów – co warto o niej wiedzieć?

Technika transferu obrazów – co warto o niej wiedzieć?

Technika-transferu-obraz-w----co-warto-o-niej-wiedzieć

Czym jest technika transferu obrazów? Na czym polega transferowanie obrazów i jak wykonać transfer na mokro? Sprawdź, a pokażę Ci na przykładzie mojej pracy, jak możesz wykorzystać tą technikę do odbicia wzoru z domowej drukarki lub laserowego wydruku. 

Technika transferu obrazów – na czym polega?

Transferowanie obrazów polega na przeniesieniu wzoru na dowolnie wybraną powierzchnię za pomocą specjalnego preparatu przeznaczonego do transferów. 

Kolaż z techniką transferu obrazów krok po kroku  

Na przykładzie mojej pracy, którą jest kolaż, pokażę Ci jak wygląda technika transferu obrazów. Wykorzystałam do tego celu parę materiałów

Technika transferu obrazów – moja lista materiałów:

  • Papier scrapbookingowy
  • Pasta metaliczna 
  • Farba dwutonowa połyskująca
  • Preparat do techniki transferu obrazów Penart
  • Chusteczki nawilżające
  • Pędzel silikonowy
  • Ramka papierowa

Etap pierwszy techniki transferu obrazów to naklejenie papieru scrapbookingowego na bazę (wielkość dowolna). Najlepiej wybrać gruby arkusz papieru (powyżej 300 g/m2), aby mieć pewność, że będzie wystarczająco wytrzymały na użyte preparaty. Technika transferu obrazów wymaga stosowania odpowiedniego preparatu. Ja wybrałam Pentart, który jest bardzo delikatny i szybko wysycha. Już po chwili mogłam oderwać papier od mojej ramki papierowej!

Technika transferu obrazów

Drugi krok. Moją bazę przecięłam na pół i powstał taki pionowy kolaż z dwoma papierowymi kobietami, które również ozdobiłam metaliczną farbą. Jak zrobić transfer? Najpierw na miejsce, gdzie chciałam przykleić ramkę, użyłam trochę preparatu do transferów Pentart.

Trzeci krok to odwrócenie ramki przeciwną stroną do bazy i również pomalowanie jej tym preparatem. Odczekałam kilka minut i zaczęłam bardzo delikatne odrywać warstwę papieru z mojej ramki przy pomocy dobrze nawilżonej chusteczki dla dzieci. 

Technika transferu obrazów

Trzeba to robić naprawdę bardzo ostrożnie i punktowo, ponieważ można bardzo łatwo uszkodzić transferowany obraz. 

Następny krok. Ozdabianie wybranymi przedmiotami. U mnie to papierowa ozdoba z wizerunkiem dwóch kobiet, postarzany kawałek papieru z odręcznie napisanym przysłowiem i farba metaliczne.

Obie kobiety pomalowałam farbami metalicznymi, a moja ramka papierowa sprawia wrażenie nieco wyblakłej, zapomnianej i przez to starej. 

Jak Ci się podoba technika transferu obrazów? Spróbujesz coś stworzyć w tej technice?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *