Organizer ścienny, czyli biurowe DIY

Organizer ścienny, czyli biurowe DIY

Organizer ścienny DIY

Posiadając własną przestrzeń biurową, czy to w miejscu pracy, czy też w miejscu zamieszkania, warto zaopatrzyć się w praktyczny organizer, który będzie przypominał między innymi o różnego rodzaju, ważnych wydarzeniach, ale także wykonaniu konkretnych zadań, czy istotnych spotkaniach.

Popularnym rozwiązaniem jest stary, dobry kalendarz, który może być zarówno ścienny, jak i książkowy. Jednakże oprócz niego można byłoby zainwestować w coś równie pożytecznego i jednocześnie przyjaznego środowisku. Dobrym pomysłem będzie ekologiczny organizer ścienny, który w dodatku zostanie przygotowany… własnoręcznie!

Oprócz kartek z ważnymi informacjami i datami będzie można na nim zawiesić zdjęcia bliskich, pocztówki, listy i karteczki z przypomnieniem, które niewątpliwie mogą być nie tylko przydatne na co dzień, ale i umilać każdy dzień. Taki organizer ścienny to propozycja na kreatywne spędzenie czasu dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z decoupage i chcą przygotować efektowne oraz praktyczne akcesoria.

Sprawdź, czego potrzebujesz

Do samodzielnego stworzenia organizera ściennego będą potrzebne:

– listwy drewniane (4 sztuki)

– siatka ogrodzeniowa

– nożyce do metalu

– wiertarko – wkrętarka

– wkręty

– drewniane spinacze lub klamerki

Co zatem należy zrobić, aby cieszyć się indywidualnym i jedynym w swoim rodzaju  organizerem na wszelkiego rodzaju zapiski? Aby wykonać przyjazny środowisku organizer  należy przejść przez kilka, niezwykle prostych etapów, które są łatwe do opanowania nawet dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z techniką decoupage.

Etap 1:

Odmierzamy dokładnie drewniane listwy. W razie konieczności docinamy je, a następnie łączymy ze sobą przy użyciu wiertarko – wkrętarki oraz wkrętów.

Etap 2:

Wycinamy siatkę ogrodzeniową i za pomocą wkrętów mocujemy ją do przygotowanej wcześniej ramy.

Etap 3:

Zawieszamy gotowy organizer na ścianę, na przykład na przestrzeń znajdującą się nad biurkiem i dekorujemy według własnego upodobania oraz potrzeb: zdjęciami oraz notatkami. Zawieszamy je na siatce ogrodzeniowej przypinając drewnianymi spinaczami lub klamrami.

Przygotowanie tego rodzaju biurowej tablicy nie wymaga specjalnych umiejętności, jak również nie zajmuje wiele czasu. W ten oto sposób przy niewielkim nakładzie zarówno finansowym, jak i czasowym można uzyskać wyjątkową przestrzeń na notatki, zdjęcia i inne akcesoria, które znacznie ułatwiają pracę.

Bez wątpienia ekologiczny i samodzielnie wykonany organizer ścienny zyska popularność wśród współpracowników, zachwyci niejednego gościa i domowników. Będzie on wspaniałym uzupełnieniem biurowego wystroju i prawdziwym, rękodzielniczym dziełem.

Organizer ścienny jest nie tylko praktyczny, ale również wygodny i łatwy w codziennym użytkowaniu oraz utrzymaniu w czystości. A satysfakcja z jego własnoręcznego przygotowania… jeszcze większa!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *