Okazać miłość dziadkowi

Okazać miłość dziadkowi

Dzień Dziadka jest popularny tak samo, jak Dzień Babci. Wnukowie, nawet już dorośli, zawsze pamiętają o swoich bliskich, którzy niejednokrotnie mieli spory udział w ich wychowaniu. Dziadkowie są dla swoich wnuków przewodnikami, ale i nauczycielami, dzięki którym dziecko może zyskać szerszą perspektywę, poznawać dawne historie z dzieciństwa swojego dziadka oraz uczyć się różnych rzeczy. Miłość dziadka do wnuka jest tak samo silna, jak babci, często jednak ma ona nieco inny wymiar. W Dzień Dziadka pojawienie się w progu drzwi z małym podarkiem, dostarczy seniorowi rodu wiele radości oraz pozwoli skutecznie zacieśnić istniejące, rodzinne więzi.

Zawsze będziemy dziećmi

Zarówno dla rodziców, jak i dziadków zawsze będziemy dziećmi. Odwiedzając dziadka w jego szczególny dzień, jako osoby dorosłe i tak będziemy postrzegani przez pryzmat minionych lat, gdy wystawało się niewiele wyżej niż dziadkowe kolano i zasypywało wszystkich serią „poważnych”, dziecięcych pytań.

Codzienne zabieganie często uniemożliwia osobie dorosłej spędzanie wystarczającej ilości czasu ze swoimi dziadkami. Szczególne dni w roku, jak właśnie Dzień Babci lub Dziadka są okazją do odnowienia kontaktów oraz sprawienia rzeczywistej radości swoją obecnością. Dzieci zdecydowanie mają o wiele mniejszy kłopot podczas Dnia Dziadka, jeśli chodzi o wręczenie oryginalnego prezentu od serca. Przygotowana własnoręcznie laurka, zawsze będzie podarunkiem, który zajmie widoczne miejsce w domu, stając się skarbem, który z roku na rok kumuluje wartość sentymentalną.

A co z tymi nieco już starszymi wnukami? Prezent na Dzień Dziadka nie jest łatwo wybrać. Dziadkowie, jak to dziadkowie ucieszą się ze wszystkiego. Nie oznacza to jednak, żeby iść na łatwiznę i decydować się na pierwsze lepsze opcje na sklepowej półce. Przemyślane oraz dopasowane do okazji prezenty sprawią więcej szczerej radości niż zwykły dodatek, który „wypada” ze sobą zabrać w odwiedziny.

Prezenty nie muszą pochodzić oddzielnie od dorosłych (starsi w Dniu Dziadka lub Babci obdarowują również swoich rodziców) i dzieci. Wspólne wybranie prezentu dla dziadka pozwala lepiej trafić z samym podarkiem, jak i zacieśnić więzi na linii rodzic – dziecko. Dzieci inaczej patrzą na świat dostrzegając niekiedy więcej niż zabiegani dorośli. W kwestii wyboru prezentów dla osób starszych ich opinia pozwala spojrzeć na problem zakupu z zupełnie nowej perspektywy. Przed zbliżającym się Dniem Dziadka warto usiąść z młodym człowiekiem przed komputerem i prześledzić internetowe oferty.

Prezent inny niż wszystkie

Zakupy ze sklepów sieciowych pozwalają zarówno zaoszczędzić na wydatkach, jak i na czasie. Na portalu internetowym z oryginalnymi dodatkami, dekoracjami oraz pomysłami na prezent (jak np. www.bazarek-deco.com.pl) szybciej można się zapoznać z rozbudowaną ofertą, niż w trakcie biegania w galerii handlowej od sklepu do sklepu. Przeglądając drobne dodatki do mieszkania, które w oryginalny sposób podkreślą żywione do osób starszych uczucie z pewnością trafimy na podarek, który będzie nie tylko odpowiedni na tę wyjątkową okazję, ale również wpasuje się w charakter, czy też zainteresowania naszych dziadków.

Prezent powinien wyrażać fakt, że dziadek jest stale obecny w naszych myślach i sercach, a nie być zdawkowym podarkiem na tak zwane „odczepne”. Dziadek zajmuje szczególne miejsce w życiu każdego człowieka, być może jest czasem przejawem szorstkiej miłości, gdy jej jednak zabraknie, to strata jest silnie odczuwalna.

Do Dnia Dziadka pozostało jeszcze sporo czasu, nie odkładajmy jednak zakupu małego symbolu pamięci i wdzięczności za włożony w nas trud na później.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *