Ogrodowa skrzynka kwiatowa DIY

Ogrodowa skrzynka kwiatowa DIY

Ogrodowa skrzynka kwiatowa DIY

Sezon wiosenno – letni to czas, kiedy wszystko budzi się do życia i rozkwita. Ogrodowa skrzynka kwiatowa to bardzo praktyczny gadżet, który możesz stworzyć w pełni samodzielnie. Przygotowaliśmy dla Ciebie bardzo prostą instrukcję, którą znajdziesz poniżej.

Sezon to odpowiedni czas na zrobienie porządków w ogrodzie. Niezależnie od wielkośći przestrzeni ogrodowej, zdecydowanie warto o nią zadbać, aby prezentowała się niezwykle przyjemnie dla oka.

Jednym ze sposobów wprowadzenia przyjemnej atmosfery w naszej osobistej, zewnętrznej przestrzeni przydomowej jest umieszczenie w niej kolorowych i ozdobnych kwietników. Takie ogrodowe skrzynki kwiatowe można zakupić gotowe, ale można także stworzyć je samodzielnie, co z całą pewnością sprawi każdemu mnóstwo satysfakcji i będzie okazją do nauczenia się czegoś nowego. A jak zrobić taką skrzynkę? To proste! 

Ogrodowa skrzynka kwiatowa – jak ją samodzielnie wykonać? 

Lista niezbędnych przedmiotów do stworzenia ogrodowego kwietnika DIY:

  • kobiałka po owocach: malinach lub truskawkach
  • kolorowe spraje lub farby akrylowe
  • czarna folia
  • uniwersalna ziemia ogrodowa 
  • nawóz
  • hydrożel
  • kwiaty

Sposób wykonania balkonowo – ogrodowej skrzynki kwiatowej nie jest skomplikowany i nie wymaga poświęcania dużych nakładów, zarówno finansowych, jak i czasowych. Taki dodatek w naszym ogrodzie może pełnić funkcję zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną!

Kwietnik DIY przygotujemy w kilku łatwych etapach, które przedstawiamy poniżej. 


Ogrodowa skrzynka kwiatowa

Etap 1 – Malowanie kobiałki kolorowym sprajem 

Malujemy kobiałkę kolorowymi sprejami, w zależności od upodobań i pozostawiamy do wyschnięcia w bezpiecznym, oddalonym nieco miejscu. Kolor kobiałki możemy dobrać według własnych preferencji, ale także np. innych dodatków w otoczeniu, czy też koloru kwiatów, które mają się w niej znaleźć. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobrać ją również do pory roku.

Etap 2: Przygotowanie roślin 

Wkładamy rośliny do wody – wazonu lub wiaderka, aby korzenie były nawilżone. Dzięki temu nie ulegną uszkodzeniu, a także lepiej przyjmą się w nowym miejscu.

Etap 3: Rozłożenie folii w kobiałce

Wnętrze skrzynki wykładamy folią, której wcześniej nadaliśmy właściwy rozmiar. Układamy folię w taki sposób, aby sięgała górnych krawędzi kobiałki. Dno folii delikatnie nakłuwamy, aby stworzyć otwory odprowadzające wodę.

Etap 4: Wsypanie ziemii połączonej z nawozem i hydrożelem

Dno wysypujemy ziemią wymieszaną z nawozem i hydrożelem.

Etap 5: Sadzenie roślin, pielęgnacja i ustawieni skrzynki 

Sadzimy rośliny, podlewamy je. Ustawiamy lub zawieszamy skrzynkę w wybranym miejscu. Gotowe!

Co musisz wiedzieć o kwietniku DIY? 

W taki oto sposób można efektownie oraz efektywnie zagospodarować część przestrzeni przydomowej, jednocześnie nadając jej przytulnego i jakże pięknego charakteru. Przy samodzielnie przygotowanych skrzynkach kwiatowych można umieścić po sąsiedzku lampiony handmade oraz kilka poduszek i cieszyć się z komfortowego miejsca wypoczynku w niepowtarzalnym i intymnym klimacie.

Ogrodowa skrzynka kwiatowa DIY to wyrób rękodzielniczy, który praktycznie całościowo można pozyskać z recyklingu i nadać mu zupełnie nowe życie. Co więcej, czas spędzony na jej przygotowaniu będzie niezwykle twórczy i kreatywny, a satysfakcja jeszcze większa!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *