Magnesy na Dzień Babci

Magnesy na Dzień Babci

Magnesy na Dzień Babci

Dzień Babci to wyjątkowe święto dla każdej babci, która liczy na rodzinne spotkanie i spędzenie miło tego czasu. Magnesy na Dzień Babci na pewno będą miłym upominkiem. Z tej okazji warto jej podarować coś naprawdę specjalnego, czego nie znajdziesz w sieciówkach.

Magnesy na Dzień Babci – wspaniała własnoręcznie zdobiona pamiątka

W Dniu Babci warto podarować jej prezent, o którym zawsze będzie pamiętać. Mogą to być magnesy na Dzień Babci, które bardzo łatwo przygotujesz. Taki drobiazg na pewno spodoba się babci, która uwielbia ręcznie robione dekoracje. Możesz je wykonać razem ze swoimi dziećmi, aby mieć okazję do świetnej zabawy i jednocześnie przygotować bardzo miły upominek.  

Jak zrobić własnoręczne magnesy na Dzień Babci? 

Najpierw wycięłam wykrojnikiem kwiaty z takiego miękkiego materiału, który nazywa się foamiran. Ta pianka po podgrzaniu np. suszarką może być dowolnie modyfikowana, dzięki czemu płatki kwiatów można zawinąć do środka lub skleić je ze sobą. Foamiran pozwala na nieograniczone możliwości tworzenia kwiatów, które możesz wykorzystać do ozdobienia dowolnej pracy. 

Kolejny krok to pomalowanie każdego płatka kwiatu pastelami suchymi (są konieczne i warto wcześniej sprawdzić czy są wystarczająco miękkie!) To ważne, bo wpływa na komfort malowania. Jeśli pastele są zbyt twarde można je nieco rozkruszyć, ale najlepiej malować miękkimi. W zależności od tego jaki kolor na płatku chcesz uzyskać, istotna jest siła nacisku. 

Magnesy na Dzień Babci

Następnie w środku każdego płatka, musisz zrobić niewielkie nacięcie. Najlepiej przy pomocy igły lub innego narzędzia. Po co? Aby umieścić w środkach pręciki do kwiatów, jest to konieczne. Pręciki wybierz wedle uznania, kilka wystarczy i złóż je na pół, trzymając poziomo. Pionowo wsadź między nimi kawałek druciku, aby całość przeciągnąć przez wszystkie płatki aż do największego. 

Tak wyglądają moje pręciki przeciągnięte przez wszystkie płatki kwiatów za pomocą kawałka drutu. Środki kwiatów to niewielkie ozdoby. Możesz użyć nawet półperełek lub dżetów, aby Twoje kwiaty do kartek czy innych prac prezentowały się jeszcze lepiej. 

Gdy moje kwiaty są już gotowe, czas na przygotowanie baz magnesowych. Magnesy na Dzień Babci to naprawdę świetna dekoracja, a aby stworzyć jeszcze lepszy efekt, wybrałam metaliczne farby w kolorze złota i morza. 

Na koniec mój ulubiony etap w pracy, czyli ozdabianie. U mnie drukowany napis, kawałek błyszczącej taśmy w kolorze różu, moje ręcznie robione kwiat z foamiranu, wyciski z masy plastycznej i papierowe kwiaty oraz tekturka. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *