Lampiony handmade

Lampiony handmade

lampiony DIY, lampiony handmade,

Chyba niewiele jest na świecie osób, które nie lubiłyby przytulnego i romantycznego klimatu.

W jaki sposób stworzyć taką miłą atmosferę? Oczywiście przy pomocy świec oraz lampionów. Blask oraz ciepło świec sprawiają, że od razu poprawia nam się nastrój i automatycznie wchodzimy w stan błogiego relaksu.

Lampionów możemy używać zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Stanowią one wspaniałą dekorację każdego wnętrza. Świecami i lampionami można ozdobić salon, sypialnię, łazienkę, a także taras, balkon lub ogród.

W sezonie wiosenno – letnim doskonale sprawdzą się one na zewnątrz, natomiast jesienno – zimową porą można oświetlać ich blaskiem pomieszczenia naszego domu lub mieszkania.

Lampiony można zakupić na przykład w sklepach z akcesoriami i dekoracjami do wnętrz, natomiast zdecydowanie efektowniej sprawdzą się te przygotowane samodzielnie.

Lampiony? Zrób je sam!

Co będzie potrzebne do stworzenia przepięknych lampionów? Kilka rzeczy:

– świeczki typu tea – light

– słoiki

– mini wiaderka ozdobne

– klej

– nożyczki

– juta

– kamyki

– woda

– główki kwiatów (żywych lub sztucznych)

– wstążka lub ozdobna tasiemka

Jak widać dodatki, jakie potrzebujemy są możliwe do pozyskania bez większych problemów. W decoupage wykorzystujemy bowiem te przedmioty, które mamy pod ręką. Nie inaczej jest w przypadku opisywanych lampionów, do których wykonania potrzebujesz tak popularnych akcesoriów, jak m.in. wspomniana juta oraz wstążki i ozdobne tasiemki.

Kolejnym krokiem jest przejście przez kilka etapów stworzenia własnego lampionu.

Krok 1:

Mini wiaderka ozdobne albo szklane słoiki przewiązujemy wstążką lub tasiemką i ozdabiamy jutą.

Krok 2:

Słoiki napełniamy kamykami, na których następnie umieszczamy świeczkę typu tea – light.

Krok 3:

Do ozdobnych mini wiaderek wlewamy wodę, dorzucamy główki kwiatów lub płatki i liście. Wkładamy świeczkę tea – light, aby pływała po powierzchni.

Lampiony DIY to rękodzieło bardzo ekologiczne Takie stwierdzenie nie będzie przesadą, ponieważ do jego wykonania można wykorzystać szklane słoiki po przetworach, czy też ozdobne metalowe wiaderka, które wcześniej mogły służyć na przykład jako dekoracyjne mini doniczki kwiatowe.

Jedno jest pewne: samodzielnie stworzone lampiony w oryginalny sposób przyczynią się do wytworzenia ciepłej atmosfery w naszej przestrzeni, w której przecież tak bardzo lubimy przebywać. Lampiony handmade, które stworzone są z pasji oraz z uwielbienia do ręcznie robionych i przy tym przyjaznych środowisku przedmiotów mogą powstać na nasz własny użytek, ale mogą również występować w charakterze samodzielnie przygotowanego i przy tym wyjątkowego prezentu na różnego rodzaju okazje.

Bez względu na to, w jaki sposób i w jakich okolicznościach je wykorzystamy, lampiony DIY będą dodatkami niezwykle oryginalnymi i bardzo indywidualnymi.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *