Kwiaty w doniczce – dekoracja do domu ze sklejki

Kwiaty w doniczce – dekoracja do domu ze sklejki

Kwiaty w doniczce

Lubisz kwiaty, ale nie dostajesz ich zbyt często? Mamy na to sposób! Dekoracja do domu ze sklejki będzie cieszyła Cię każdego dnia i nie trzeba jej podlewać! Kwiaty w doniczce to pomysł na udekorowanie każdej przestrzeni. 

Kwiaty w doniczce – własnoręcznie zrobiona dekoracja do każdego wnętrza w Twoim domu

Kwiaty w doniczce to świetny sposób na lepszy humor i atrakcyjną dekorację. Możesz ozdobić je swoimi ulubionymi kolorami i dowolnie wybraną techniką. Może to być scrapbooking, decoupage, a nawet mixed media. To świetny pomysł nie tylko na ozdobę, ale przede wszystkim na fantastyczną dekorację przez cały rok!

Jeśli pomalujesz taką dekorację farbami akrylowymi – kolory będą bardziej żywe, intensywne, przez co dekoracja do domu przykuje wzrok. Jeśli zdecydujesz się na pomalowanie kwiatów w doniczkach farbami akwarelowymi to możesz kontrolować intensywność barwy. Ty decydujesz jaki ma być efekt końcowy i nasycenie kolorów. Właśnie z tego powodu opanowanie sztuki malowania farbami akwarelowymi to bardzo przydatna umiejętność. Możesz ją wykorzystać przy tworzeniu kolejnych dekoracji do domu. Dzięki temu, że farby akwarelowe są rozcieńczane wodą możesz uzyskać wiele różnych, wspaniałych efektów.

Kwiaty w doniczce

Jak możesz ozdobić swoje kwiaty w doniczkach?

Przede wszystkim sposób zdobienia kwiatów w doniczkach jest w 100 % dowolny. Istotne jest dobrze rozplanowanie działań. Ja tutaj znów wykorzystałam moje ulubione farby akwarelowe. Zanim jednak pomalowałam nimi bazę, najpierw użyłam białego gesso. Taki zabieg pozwala farbom bardziej wniknąć w powierzchnię pracy, dzięki czemu kolory są świetnie odzwierciedlone.

Plusem w stosowaniu farb akwarelowych jest również to, że jeśli Ci coś nie wyjdzie – możesz zawsze powtórzyć próbę pomalowania pracy. Możesz również cieniować liście (tak jak ja), bawić się kolorami i technikami z użyciem farb akwarelowych w pełni dowolnie. Zobaczysz z biegiem czasu, że opanowanie malowania akwarelami jest bardzo proste, a nawet wciągające! Jeśli nie wiesz jak malować akwarelami to poniżej znajdziesz świetny film video, który Ci nieco pomoże poznać podstawy. Dzięki niemu zrobisz pierwsze kroki i będziesz mogła stworzyć swoją dekorację do domu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *