Klimatyczna ozdoba świąteczna na podstawce

arszewczyk

Klimatyczna ozdoba świąteczna na podstawce

Klimatyczna ozdoba świąteczna na podstawce

Nie masz pomysłu na domową dekorację świąteczną? Klimatyczna ozdoba świąteczna na podstawce to doskonały pomysł na wystrój wnętrza, ozdobę na stół lub w pokoju dziecka. 

Klimatyczna ozdoba świąteczna na podstawce – jak ją ozdobić z pomysłem?

 Klimatyczna ozdoba świąteczna na podstawce

Bombka na podstawce może służyć jako znakomita dekoracja świąteczna. Można ją dodatkowo ozdobić małymi lampkami, aby efekt jeszcze bardziej zaskakiwał, a ozdoba cieszyła oczy. To również znakomity pomysł na prezent świąteczny dla bliskiej osoby. Na pewno taka propozycja jest o wiele lepsza niż gotowe prezenty ze sklepów. Prezent własnoręcznie ozdobiony na pewno bliscy bardziej docenią. 

Jak ozdobiłam świąteczną ozdobę na podstawce?

Najpierw całą powierzchnię bombki pomalowałam białym gesso. Wszystko po to, aby kolejna warstwa niebieskiej farby bardziej wnikła w pracę. Na tym etapie przydatne mogą być rękawiczki, jeśli nie chcesz ubrudzić sobie dłoni podkładem malarskim. Możesz przyśpieszyć etap suszenia pracy za pomocą suszarki lub nagrzewnicy. Suchość pracy jest bardzo ważna, ponieważ to od niego zależy wygląd następnej farby. Gdy całość wyschła, dodałam gdzieniegdzie trochę gel medium, który pozwolił mi przykleić mieniące się w świetle drobne kawałki folii. Taka mała dekoracja tworzy naprawdę świetny efekt delikatnie oszronionej pracy. 

Następnie elementy również pokryłam białym gesso, a potem niebieską farbą z dodatkiem zieleni. Osobno pomalowałam pędzlem pozostałe elementy takie jak: choinka, bałwan i renifer, który jest schowany za choinką. Choinkę po wyschnięciu farby pomalowałam dodatkową farbą metaliczną, aby uzyskać efekt oprószenia śniegiem. Na koniec dodałam naklejkę z tekstem po angielsku i gotowe!

Ozdoba świąteczna na podstawce – pomysł na niebanalny prezent dla bliskiej osoby

Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla bliskich na Święta Bożego Narodzenia to taka ozdoba świąteczna na podstawce może być dobrym rozwiązaniem. Może sprawdzić się jako dodatek do prezentu lub prezent sam w sobie. Pomoże Ci stworzyć niezwykły klimat na świątecznym stole, ale też dobrze będzie wyglądać, jeśli zawiesisz taką bombkę na choince lub postawisz przy oknie. 

Klimatyczna ozdoba świąteczna na podstawce

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *