Kartka wielkanocna w kształcie jajka krok po kroku – jak ją zrobić?

Kartka wielkanocna w kształcie jajka krok po kroku – jak ją zrobić?

Kartka wielkanocna

Kartka wielkanocna w kształcie jajka to nie tylko świetny upominek na prezent dla bliskich z okazji Świąt Wielkanocnych, ale również wspaniała okazja do rozwoju własnych umiejętności manualnych! Wielkanoc to dobra okazja, aby obdarować bliskich i przyjaciół własnoręcznymi kartkami z życzeniami! 

Kartka wielkanocna w kształcie jajka krok po kroku – jak ją zrobić?

Co będzie potrzebne do wykonania kartki wielkanocnej? 

  • Papier wizytówkowy lub baza kartkowa w rozmiarze 15×15 cm
  • 1 arkusz papieru do scrapbookingu w rozmiarze 15×15 cm
  • Kolorowe dodatki wiosenne lub wielkanocne (w zależności od koncepcji na kartkę)
  • Gaza opatrunkowa lub 1 metr białej koronki 
  • Inne ozdoby tematyczne (u mnie gwiazdki)
  • Papierowe kwiaty lub wycinanki
  • Półperełki 
  • Napis z życzeniami
  • Taśma dwustronnie klejąca lub klej. 

Kartka wielkanocna

Jak stworzyć kartkę wielkanocną krok po kroku? 

Najpierw dokładnie zaplanuj całą kompozycję na kartce. W odpowiednio rozmieszczonych elementach papierowych drzemie prawdziwa magia! Warto poznać zasady budowania kompozycji, które ułatwią Ci pracę z elementami z papieru i pozwolą w odpowiedni sposób je rozmieścić. 

Jeśli masz już koncepcję, zaczynamy od podstaw. 

Z papieru wizytówkowego przygotuj bazę o wymiarach 15 x 15 cm lub stwórz własną z gotowej już bazy. Ja swoją stworzyłam z gotowej bazy, a kształt jajka wycięłam za pomocą wykrojnika. Jeśli nie masz specjalnej maszynki do wykrojników, możesz skorzystać ze specjalnych szablonów z sieci. Wystarczy, że odrysujesz jajko na bazie kartki i wytniesz precyzyjnie nożyczkami. 

O czym warto pamiętać, jeśli przygotowujesz samodzielnie swoją bazę kartki w kształcie jajka? Z brzegu kartki w miejscu łączenia obu stron zachowaj kilka milimetrów odstępu, aby kartka była połączona. 

Kolejny etap to ozdabianie, czyli praca koncepcyjna z elementami. Zaczynamy od naklejenia papieru scrapbookingowego na białą bazę. Możesz zostawić kilka centymetrów odstępu od brzegu, aby całość prezentowała się atrakcyjniej. 

Papierowe elementy możesz rozmieścić wedle własnej wizji. Opowiem Ci, w jaki sposób ja je rozmieściłam w swojej kartce wielkanocnej. Na żółty papier scrapbookingowy przykleiłam koronkę, którą też docięłam do kształtu jajka, aby całość była spójna. Po brzegach z dwóch stron mojej bazy umieściłam papierowe, kwiatowe elementy, które są niezwykle klimatyczne. Dokleiłam je po prostu z dwóch stron, aby nieco wystawały poza białą bazę kartki. 

Na koronce ułożyłam dodatkowe elementy papierowe w postaci ptaszków i gwiazd. Natomiast papierowy napis z odręcznie napisanymi życzeniami umieściłam w samym środku pracy i gotowe. 

Tak przygotowana kartka wielkanocna na pewno będzie świetnym upominkiem na prezent dla kogoś bliskiego. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *