Kartka sztalugowa na Dzień Dziadka

Kartka sztalugowa na Dzień Dziadka

Kartka sztalugowa na Dzień Dziadka

Własnoręcznie robione kartki z życzeniami to świetny pomysł, aby wyrazić swoje emocje, powiedzieć dziadkowi ile dla Ciebie znaczy. Dobrym pomysłem na prezent jest kartka sztalugowa na Dzień Dziadka, w której schowasz zarówno drobny upominek np. bilet do kina, jak i umieścisz odręcznie napisane życzenia.

Kartka sztalugowa na Dzień Dziadka – pomysł na prezent od serca

Zastanawiasz się, co podarować swojemu dziadkowi w jego święto? W pierwszej chwili myślisz, jakie może mieć potrzeby, aby wybrać jakiś praktyczny upominek? A może podarujesz mu coś wyjątkowego, prosto z serca jak kartka sztalugowa z odręcznie napisanymi życzeniami, które wywołają uśmiech na jego twarzy? Taki prezent z pewnością doceni i zapamięta go na długo. I co najważniejsze – kartek tego typu nie znajdziesz na poczcie czy w innych sklepach. Możesz ją stworzyć samodzielnie, a ja Ci pokażę jak ją przygotować.

Lista niezbędnych materiałów do stworzenia własnoręcznej kartki na Dzień Dziadka

Zacznę od tego, że musisz przygotować sobie wszystkie materiały. 

Lista niezbędnych rzeczy: 

  • Baza kartkowa (najlepiej o wymiarach 15 x 15 cm) w dowolnie wybranym kolorze
  • Papier scrapbookingowy – 1 arkusz o wymiarach 30 cm x 30 cm)
  • Dowolne ozdoby np. drukowane napisy
  • Klej magic lub taśma dwustronna (ja używam taśmy)

Jak stworzyć krok po kroku kartkę sztalugową na Dzień Dziadka?

Użyłam gotowej bazy w kolorze kraftowym. Taką bazę możesz też przygotować samodzielnie za pomocą papieru o gramaturze 300 g/m2. Jeśli chcesz stworzyć swoją bazę to potrzebujesz papieru o szerokości 30 cm i wysokości 15 cm. Bigowanie po przekątnej od prawego górnego rogu na tylko jednej stronie kartki. Tak, aby uzyskać “daszek”, który opiera się o podstawę drugiej kartki. 

Kolejnym krokiem jest przycięcie papierów do scrapbookingu. U mnie trójkąt na zdjęciu ma wymiary 14 x 14 x 20 cm szerokości. Natomiast wymiary kwadratu to 14,5 x 14,5 cm. Tak przygotowane papiery można podkleić klejem lub taśmą dwustronną. Ja wybrałam drugą opcję, aby uniknąć efektu pofalowanego papieru. 


Następny etap to ozdabianie pracy. Można wykorzystać dowolnie wybrane dodatki i technikę. U mnie wybór padł na scrapbooking. Użyłam tekturki, delikatnie pogniecionej wstążki, półperełek i papierowych tagów. Tagi ułożyłam tak specjalnie, aby zostawić miejsce na bilety do kina. Gdzieniegdzie umieściłam też wycięte z papierów kwiaty. 

Na koniec dodałam wydrukowany napis i gotowe! W miejsce pod daszkiem można dodatkowo umieścić ręcznie napisane życzenia.

A Wy? Robicie samodzielnie kartki na Dzień Dziadka? Polecam spróbować, bo to świetna zabawa!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *