Kartka świąteczna – jak ją zrobić?

Kartka świąteczna – jak ją zrobić?

Kartka świąteczna - jak ją zrobić?

Na pewno kartka świąteczna z ręcznie wypisanymi życzeniami w środku jest miłym dodatkiem do prezentu. Zwyczaj obdarowywania bliskich kartkami świątecznymi to bardzo ciekawa tradycja, którą warto kontynuować. Podarowanie kartki sprawi, że bliskiej osobie zrobi się jeszcze bardziej przyjemnie niż gdyby miała dostać tylko prezent bez życzeń na papierze.

Scrapbookingowa kartka świąteczna – jak zrobić krok po kroku?

Na białej bazie kartkowej przygotowałam całą kompozycję pełną ozdób świątecznych. Do bazy kartki przykleiłam za pomocą dwustronnie klejącej taśmy błękitny papier. Aby uniknąć efektu pofalowanego papieru z nadmiaru kleju, przykleiłam papier przy pomocy taśmy dwustronnie klejącej. Następnie klejem przykleiłam delikatną, tiulową koronkę z kwiatowymi elementami tak, aby kwiatki znajdowały się zarówno na górze mojej pracy, jak i wystawały na dole.

W tej pracy wykorzystałam elementy z materiału, z którego przygotowuje się rolety. To świetna opcja dla tych, którzy szukają oszczędnego sposobu na wykorzystanie domowych dekoracji. Jeśli masz w domu skrawki tapet, rolet lub innych dodatków – śmiało możesz wykorzystać je do stworzenia ozdób w swojej kartce świątecznej!  Takie rozwiązanie jest odpowiednie dla tych, którzy nie wiedzą, jak taki materiał wykorzystać w swoich pracach i często się nad tym zastanawiają. Brzegi tych elementów pomalowałam złotą farbą akwarelową, która jest delikatnie metaliczna.

Do stworzenia tej kartki wykorzystałam trochę ozdób z wykrojników. Jednak jeśli chcesz stworzyć podobną kartkę, a nie masz tego typu ozdób, to możesz wykorzystać pod spód więcej koronek, a nawet gazę z apteki, która też pozwoli Ci na uzyskanie świetnych efektów. 

Jeśli chcesz zrobić podobną kartkę z kwiatami to masz dwa wyjścia: możesz kupić gotowe kwiaty lub zrobić je samodzielnie przy pomocy foamiranu i wykrojników. Jeśli wybierzesz drugą opcję to dobrym pomysłem jest pomazanie ich trochę gesso i dodanie brokatu. 

Własnoręczna kartka świąteczna – dodatek do prezentu świątecznego

Jeśli nie wiesz, co dodać bliskim osobom do prezentów świątecznych to taka kartka świąteczna idealnie się sprawdzi. W środku możesz wypisać życzenia, które sprawią, że osobie obdarowanej na pewno zrobi się cieplej na sercu. Kartka otwierana jest od góry, co jest łatwe do wypisania życzeń. 

Kartka świąteczna - jak ją zrobić?

 

Kartka świąteczna - jak ją zrobić?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *