Kartka na walentynki – jak stworzyć ją samodzielnie krok po kroku?

Kartka na walentynki – jak stworzyć ją samodzielnie krok po kroku?

Kartka na walentynki

Kartka na walentynki własnoręcznie robiona to wspaniały pomysł na prezent w święto zakochanych. Zrób coś od serca i wręcz swojej drugiej połówce kartkę walentynkową jako prezent lub dodatek do prezentu. 

Kartka na walentynki – jak zrobić ją samodzielnie krok po kroku?

Jakich produktów potrzebujesz? 

  • bazy kartkowej o dowolnym kształcie i wymiarach. Jeśli takiej nie masz, możesz ją samodzielnie dociąć z papieru wizytówkowego. 
  • 1 arkusz papieru do scrapbookingu o wymiarach 15 x 15 cm. 
  • kleju lub taśmy dwustronnie klejącej
  • kosteczek dystansowych 3D lub kawałka grubej tektury do podklejenia elementów w kartce do stworzenia trójwymiarowego efektu
  • ozdób papierowych np. obrazków nawiązujących do tematyki walentynek 
  • czarnego cienkopisu lub np. farb do stworzenia napisu 
  • wstążkę w dowolnym kolorze


Kartka na walentynki – jakie są etapy pracy?

Pierwszy krok. Przyklej papier scrapbookingowy do bazy kartki za pomocą taśmy lub kleju. Ważne jest, aby był odpowiednio docięty tak, aby pasował do bazy. Od bazy zostaw kilka milimetrów odstępu dla osiągnięcia lepszego efektu wizualnego. 

Drugi etap to budowanie kompozycji kartki. Przygotuj sobie wybrane elementy. Zacznij od największych. Zanim je przykleisz – zastanów się, czy nie podkleić kilku z nich kosteczkami 3D. Te drobne dodatki potrafią zdziałać cuda i uwypuklą nieco pracę. 

Kartka na walentynki

Kartka na walentynki

Trzeci krok to odpowiednie rozmieszczenie dodatków i przyklejenie ich w odpowiednich miejscach. U mnie jest kilka różnych elementów w kartce: jest fragmentu innego papieru do scrapbookingu, papierowe usta, serce, znaczek pocztowy, papierowy tag. 

Czwarty etap to przygotowanie napisu. W mojej kartce użyłam farb akwarelowych do stworzenia napisu “pięknych walentynek”. Napis wykonałam piórem do kaligrafii, a akwarele rozcieńczyłam z wodą. Jeśli szukasz ciekawych dodatków do swojej kartki, to świetnymi dodatkami są serca

Każdy z nas lubi dostawać ręcznie robione przedmioty. Kartka na walentynki zrobiona samodzielnie na pewno wywoła uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Podejmij wyzwanie i stwórz ją samodzielnie. Przygotowanie kartki nie zajmie Ci dużo czasu, a może być świetną zabawą i okazją do odkrycia nowego hobby! Warto spróbować i zobaczyć, co możesz samodzielnie stworzyć! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *