Kartka na Dzień Kobiet w stylu scrapbookingowym krok po kroku

Kartka na Dzień Kobiet w stylu scrapbookingowym krok po kroku

Kartka na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to czas obdarowywania kobiet prezentami, kwiatami i wieloma innymi drobiazgami. Kartka na Dzień Kobiet to rewelacyjny upominek, który na pewno wywoła uśmiech na twarzy kobiety. Nie wiesz, jak ją zrobić? W tym wpisie dowiesz się, jak wykonać własnoręcznie robioną kartkę na Dzień Kobiet w stylu scrapbookingowym. 

Kartka na Dzień Kobiet w stylu scrapbookingowym – miły dodatek do prezentu dla kobiet

Jakich przedmiotów potrzebujesz, żeby zrobić swoją kartkę na Dzień Kobiet?

  • Papierów scrapbookingowych np. z kwiatowym wzorem
  • Papieru wizytówkowego do przygotowania bazy lub gotowej papierowej bazy 
  • Wykrojniki do wycięcia papieru w specjalnej maszynce
  • Papierowe dodatki np. kwiatowe 
  • Klej, taśma dwustronnie klejąca 
  • Kwiatek z masy plastycznej
  • Farby akwarelowe do wykonania napisu 

Chcesz stworzyć swoją własną kartkę na Dzień Kobiet? Chcesz ją przygotować dla siebie lub dla kogoś bliskiego na prezent, ale nie wiesz jak i od czego zacząć? Sprawdź, jak ją wykonać samodzielnie!

Kartka na Dzień Kobiet

Pierwszy krok to przygotowanie bazy papierowej z papieru wizytówkowego o wymiarach 15 x 15 cm.

Ja przygotowałam bazę właśnie z papieru wizytówkowego, a ramkę wycięłam za pomocą wykrojnika. Z każdej strony zostawiłam trochę odstępu. 

Kolejny etap to wybranie odpowiedniego papieru i wycięcie go za pomocą mniejszej ramki przy użyciu metalowego wykrojnika ramki. To właśnie ten papier w kształcie ozdobnej ramki z przeszyciami najpierw dokleiłam do bazy papierowej.  

Następnie wybrałam papierowe dodatki pasujące tematycznie do mojej pracy. Kwiatowe dodatki świetnie uzupełniają wzór papieru, ale dla lepszego efektu są to trójwymiarowe elementy, które nieco odstają od bazowego papieru. Taki efekt uzyskałam za pomocą taśmy piankowej i kosteczek dystansowych 3D.

Na wyciętym kółku papierowym zrobiłam odręczny napis z życzeniami przy pomocy złotych farb akwarelowych. Na koniec dodałam kilka wyciętych dodatków papierowych, które analogicznie do poprzednich, podkleiłam taśmą piankową. W taki oto sposób możesz stworzyć swoją własną kartkę na Dzień Kobiet.

Nie przejmuj się, jeśli nie masz maszynki do wykrojników. Kartka na Dzień Kobiet w stylu scrapbookingowym może być wykonana w dowolny sposób, a najważniejsze są chęci i pomysł na to, co na niej umieścić. Na pewno dasz radę stworzyć coś równie wyjątkowego. 

 

kartka na Dzień Kobiet

Kartka na Dzień Kobiet kartka na Dzień Kobiet

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *