Jakie ozdoby świąteczne wykorzystywać w kartkach scrapbookingowych?

Jakie ozdoby świąteczne wykorzystywać w kartkach scrapbookingowych?

Jakie ozdoby świąteczne wykorzystywać w kartkach scrapbookingowych

Chcesz stworzyć własnoręcznie kartki świąteczne? Zastanawiasz się, jakie ozdoby świąteczne będą najlepsze do takich projektów? A może szukasz inspiracji, jakie materiały jeszcze możesz wykorzystać w swoich pracach? Oto kilka inspiracji dla Ciebie!

Najpopularniejsze ozdoby świąteczne do kartek w scrapbookingu

Wysyłasz tradycyjne kartki świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia do dalszej rodziny, znajomych lub klientów? Chcesz, aby były jeszcze bardziej klimatyczne? Pomogą Ci w tym różnego rodzaju ozdoby świąteczne, które możesz wykorzystać na wiele sposobów w swoich pracach. Chcesz, aby Twoje kartki świąteczne przyciągały wzrok? Sprawdź, jakie jeszcze ozdoby świąteczne możesz do nich użyć!

Dodatki florystyczne

Zielone listki wystające spod kwiatów, sztuczne gałązki przypominające niemal do złudzenia te prawdziwe z lasu czy idealnie wysuszone plasterki pomarańczy – to tylko kilka najpopularniejszych ozdób świątecznych wykorzystywanych w kartkach scrapbookingowych. Czy wiesz skąd pochodzą? Z hurtowni florystycznych i sklepów z dodatkami do scrapbookingu. W swoich pracach możesz wykorzystać takie dodatki do kartek świątecznych, a nawet kompozycje wzbogacić o suszoną laskę wanilii. 

Wstążka wstążce nierówna

Jedną z dekoracji, których nie może zabraknąć w tego typu projektach są wstążki. Wstążki drukowane, gładkie, satynowe, w kratkę, ze złoceniami – to właśnie one służą do udekorowania kartek, robienia kokardek, a nawet do przyklejenia do papieru scrapbookingowego.

Kartka świąteczna

Papierowe elementy

Jeśli lubisz tworzyć kartki świąteczne i chcesz, aby były bardziej klimatyczne to pomocne będą na pewno papierowe elementy. Możesz kupić je jako gotowe elementy z danej kolekcji papierów do scrapbookingu w formie zadrukowanych dwustronnie pasków lub jako spójne graficzne elementy papierowe w osobnych paczkach pasujących estetycznie do danej kolekcji papierów do scrapbookingu. 

Kartka świąteczna

Wycinanki z wykrojników

Wycinanki z wykrojników tzw. scrapki to papierowe (i nie tylko) elementy, które przygotowuje się z metalowych wykrojników w specjalnej maszynce tnąco-wytłaczającej. Są świetnym dodatkiem dekoracyjnym, który można wykorzystać do budowy interesującej kompozycji w kartkach świątecznych. 

Drewniane elementy – scrapki

Jakie jeszcze ozdoby świąteczne możesz dodać do swoich prac? Oczywiście drewniane scrapki, które możesz dowolnie malować farbami, a nawet wykorzystywać je jako małe dodatki, za pomocą których stworzysz ciekawą kartkę. To również świetny sposób na zakrycie niedoskonałości w pracy. 

Koronki i gazy – sposób na warstwy w kartkach

Chcesz tworzyć kartki świąteczne, które mają wiele warstw? Pomogą Ci w tym koronki i gaza z apteki, które pomagają stworzyć ciekawe efekty dekoracyjne. Czasem nawet wystarczy zajrzeć do domowej apteczki, aby przekonać się, że został Ci jakiś kawałek gazy, który możesz wykorzystać do tworzenia kartek świątecznych. 

Ręcznie robione kwiaty z foamiranu

W ostatnim czasie jednym z zauważalnych trendów na ozdoby świąteczne w scrapbookingu są ręcznie robione kwiaty z foamiranu. Foamiran to rodzaj miękkiej pianki, która służy do ręcznego formowania kwiatów. O tym, jak je stworzyć pisałam w tym wpisie. Przygotowuje się je również przy pomocy wykrojników, a koloruje pastelami, które można rozetrzeć palcami i połączyć z odrobiną wody. 

Skrawki papieru i pastele 

Masz w domu jakieś niewielkie kawałki papieru? Wykorzystaj je do stworzenia warstw w kompozycji! Mogą to być nawet zwykłe kartki z bloku technicznego, które ozdobisz delikatnie roztartymi barwami pasteli. 

Kartka świąteczna

Ekologiczne ozdoby świąteczne 

Czy wiesz, że do prac świątecznych możesz wykorzystać nawet kapsle po piwie, kawałki starych firanek czy kawę, którą możesz pokolorować papier? Do takich projektów wykorzystuje się nawet słomki! Ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia i nauka kompozycji, jak to wszystko umieścić w swoich kartkach. Zachęcam do eksperymentowania i spróbowania!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *