Jak zrobić pudełko na prezent?

Jak zrobić pudełko na prezent?

pudełko na prezent

Zastanawiasz się, jak wykonać pudełko na prezent? Papierowe pudełka są łatwymi dekoracjami do wykonania. Ponadto są w pełni ekologiczne dla środowiska. Możesz je wykorzystać do opakowania ręcznie stworzonego prezentu, ale również stworzyć z nich estetyczne, dekoracyjne pojemniki do przechowywania. Jak przygotować samodzielnie pudełko na upominek lub imprezę metodą decoupage? Przeczytaj, jak możesz je zrobić samodzielnie w kilku prostych krokach.

Jak zrobić pudełko na prezent krok po kroku?

1. Wybierz swój papier do decoupage zanim zrobisz pudełko na prezent

Aby zrobić pudełko na prezent, potrzebujesz papieru w kształcie prostokąta. Jeśli przygotowujesz go właśnie z myślą o upominku lub np. imprezie i różnych innych wydarzeniach zaleca się, abyś użył papieru w jasnych kolorach lub z delikatnymi wzorkami. Jeśli po prostu ćwiczysz umiejętności składania papieru, użyj zwykłego papieru, aby nie marnować specjalnego papieru do tej techniki zdobienniczej.

2. Złóż papier pionowo na pół i przemyśl technikę zdobienia.

Jeśli używasz papieru z naniesionym wzorem upewnij się, że wzór jest na zewnątrz. Rozwiń ponownie papier. Zwróć uwagę na to, czy każda strona jest dobrze pognieciona. Możesz pognieść fałdy paznokciem, monetą lub innym małym, ale twardym przedmiotem.

Jeśli używasz kartonu lub innego rodzaju grubego papieru, możesz użyć czegoś, co nazywa się „narzędziem do oceniania”. Może to być bardzo tępy nóż, pusty długopis, teczka lub narzędzie do wytłaczania.

Co do techniki zdobienia – przeczytaj ten artykuł, dzięki któremu o wiele lepiej przygotujesz się do ozdabiania swojego pudełka i wybierzesz najlepszą metodę zdobienia. To szczególnie ważne, jeśli planujesz ozdobić drewniane pudełko metodą decoupage.

3. Złóż obie strony papieru do środkowego zagięcia

Weź krawędź i wyrównaj ją środkowym zagięciem. Po raz kolejny wzór powinien być na zewnątrz. Rozwiń papier. Powinien być teraz podzielony na ćwiartki o równej szerokości.

4. Złóż cały papier na pół wzdłuż

Wzór powinien być na zewnątrz. Rozwiń ponownie papier. Powinien być teraz w ośmiu równych sekcjach.

5. Złóż każdy krótki bok do środkowego zagięcia, aby zrobić równe pudełko na prezent

Robisz to samo z nowym, podłużnym środkowym zagięciem, jak w kroku 3. Daje to po nowej stronie kolejne cztery sekcje. Papier powinien teraz mieć 16 sekcji. Nie rozkładaj papieru tym razem. Pozostaw go złożonego.

6. Złóż dokładnie każdy róg

Wyrównaj narożniki do najbliższego zagięcia wzdłużnego. Złożone narożniki powinny tworzyć prawe trójkąty z podstawami wyrównanymi wzdłuż. Powinieneś skończyć układanie z nierównym ośmiokątem. Pasek papieru powinien znajdować się między środkowymi krawędziami i krawędzią nowo złożonego narożnika, tworząc klapkę.

7. Złóż klapy od środka w dół nad trójkątami wykonanymi w poprzednim kroku

Spowoduje to otwarcie środka papieru, dzięki czemu można zobaczyć środkowe zagięcie wewnątrz pudełka. Ta klapa będzie widoczna spoza pudełka. Jeśli wykonujesz pudełko ozdobne lub prezentowe, możesz rozważyć użycie dwustronnego wzorzystego papieru w celu uzyskania dodatkowej ornamentyki. Najciekawsze wzory papierów do decoupage lub scrapbookingu możesz znaleźć np. tutaj.

8. Podciągnij dwie klapy

Możesz chwycić je za zagięcia w środku, aby było Ci wygodniej. Powinieneś teraz otrzymać kompletne pudełko na prezent. Być może będziesz musiał ponownie zagiąć niektóre fałdy, aby Twoje pudełko stało się bezpieczniejsze i trwalsze.

9. Dokonaj wszelkich poprawek

Udekoruj pudełko na prezent za pomocą rysunków markerem lub długopisem. Całość możesz obkleić przy pomocy papieru do decoupage lub papieru do scrapbookingu. Jeśli chcesz użyć go do wręczenia prezentu lub zrobienia komuś niespodzianki, napisz miłą wiadomość, którą możesz umieścić również w środku. Dzięki temu na pewno osoba, której wręczysz pudełko, poczuje się doceniona.

Każdy z nas lubi dostawać prezenty. Otrzymanie go w ręcznie robionym pudełku podniesie jego wartość i na pewno wywoła uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Jeśli szukasz inspiracji do wykonania i przyozdobienia pudełka, na przykład drewnianego, zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami oraz innymi pomysłami, które znajdziesz na blogu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *