Jak zrobić magnesy na lodówkę dla dzieci?

Jak zrobić magnesy na lodówkę dla dzieci?

Jak zrobic magnesy na lodowke dla dzieci

Szukasz prostego, a zarazem kreatywnego prezentu dla swoich pociech? Zrób magnesy na lodówkę dla dzieci! Zobacz, jak prosto możesz je wykonać na bazie naszych gotowych produktów. To doskonały prezent do zabawy lub na konkretną okazję. Sprawdź i spróbuj wykonać samodzielnie magnesy w kilku prostych krokach!

Kolorowe magnesy na lodówkę dla dzieci

Jeśli Twoje maluchy uwielbiają kreatywne dekoracje DIY, a Ty szukasz pomysłu, aby nieco je zająć zabawą w domu to świetnie sprawdzą się nasze magnesy. Możesz je przygotować samodzielnie dzięki naszym gotowym produktom, które są uniwersalne i idealne do pracy w różnych technikach. Możesz je malować, lakierować, stemplować, nakładać na nie papier do scrapbookingu, a nawet malować na sucho bez użycia podkładu gesso. Na odwrocie każdego magnesu znajduje się mocno przyklejona taśma magnetyczna.

Magnesy na lodówkęJak je ozdobić i jakich metod użyć?

Zastanawiasz się jak ozdobić drewniane dekoracje? Metod zdobienniczych jest mnóstwo. Od klasycznego decoupage i metody serwetkowej aż po malowanie farbami akwarelowymi i scrapbooking. Poniżej pokażę Ci, jak prosto możesz ozdobić drewniane magnesy.

Przede wszystkim, jeśli chcesz, aby kolor farby był idealnie odwzorowany to warto pomalować magnes białym gesso. To świetnie kryjący podkład dla większośći drewnianych dekoracji i nie tylko. Możesz

Do ozdobienia magnesów wybrałam trzy wzory: serce, dziewczynkę i słonia. Każdy z nich jest ozdobiony inną techniką.

Drewniany magnes z dziewczynką

Wzór z dziewczynką pomalowałam farbami akwarelowymi bez użycia podkładu gesso metodą na sucho. Jak widzicie, kolory farb są odzwierciedlone naprawdę świetnie. Twarz dziewczynki również jest pomalowana farbą akwarelową w kolorze cielistym.

Magnes z dziewczynką znajdziecie tutaj.

Błękitne serduszko z dziewczynką i chmurkami

Powierzchnię drugiej pracy pomalowałam białym gesso, czyli podkładem, który możecie stosować do większości tego typu prac. Gesso jest bardzo uniwersalne. Gdy warstwa gesso wyschła, pomalowałam całą powierzchnię specjalnym proszkiem kolorowym stosowanym w scrapbookingu. Stworzyły się delikatne zacieki. Gdy cała powierzchnia pracy wyschła, przykleiłam na taśmę piankową pozostałe elementy. Taśma piankowa dodaje trójwymiarowości elementom, zapewnia efekt 3D. Chmury, napis i dziewczynka są pomalowane farbami akwarelowymi, które jak wiadomo działają w połączeniu z wodą.

Magnes w kształcie serca dostępny jest tutaj.

Szary słoń malowany kredkami akwarelowymi

Słonia pomalowałam bez podkładu kredkami akwarelowymi. To również bardzo ciekawa technika.

Najpierw wystarczy trochę koloru, a następnie na całą pracę dodaje się stopniowo wodę. Można malować na dwa sposoby: nałożyć trochę koloru za pomocą kredki, a następnie dodać trochę wody i rozprowadzić to pędzlem lub dodać koloru kredką, a resztę rozprowadzić palcem metodą “na sucho”, czyli bez wody. Wykonałam go tak specjalnie bez użycia podkładu, bo chciałam pokazać, jaka jest różnica w pracy wykonanej z gesso jako podkładem i bez podkładu.

Magnes ze słoniem znajdziecie tutaj.

Na magnesach możecie śmiało wykorzystywać różne techniki, jakie tylko przyjdą Wam do głowy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *