Jak ozdobić notes metodą mixed media i decoupage?

Jak ozdobić notes metodą mixed media i decoupage?

Masz stary notes i chcesz mu nadać drugie życie? Pokażę Ci, jak możesz to zrobić w prosty sposób. Jak ozdobić okładkę notesu przy użyciu metody mixed media i decoupage? Sprawdź, jakie produkty będą Ci potrzebne, aby prosto przygotować metamorfozę swojego notesu!

Notes mixed media i decoupage – jak ozdobić okładkę notesu przy użyciu metody mixed media i decoupage? 

Pierwszy krok zanim zaczniesz ozdabianie swojego notesu to przygotowanie niezbędnych rzeczy do pracy. Będą to przede wszystkim takie materiały jak:

 • preparat klej i lakier w jednym (ja użyłam Pentart) 
 • nożyczki
 • papier do decoupage z dowolnym wzorem
 • baza notesu (najlepiej, żeby to był gruby notes), faktura okładki bez większego znaczenia
 • pędzel silikonowy lub zwykły z długim włosiem
 • mokre chusteczki
 • dowolnie wybrane ozdoby (u mnie: koronka, kawałki papierów, stemple, farby akwarelowe)
 • klej 

Pierwszy etap pracy to przede wszystkim delikatne rozprostowanie papieru do decoupage. Uważaj, żeby go nie przerwać, bo jest naprawdę bardzo delikatny. Po rozprostowaniu papieru, przyłóż go bardzo delikatnie do powierzchni notesu z zachowaniem np. jednego centymetrowego zapasu, który potem zagniesz do wewnętrznych stron notesu. 

Notes decoupage i mixed media

Drugi krok to posmarowanie rozmieszczonego na powierzchni notesu papieru do decoupage przy pomocy preparatu Pentart. Musisz to zrobić na tyle równomiernie, aby uniknąć pofalowanego papieru. Musisz dobrze przytrzymać papier, a następnie zapas papieru na rogach zawinąć do wewnętrznych stron notesu. Bardzo ważne jest to, żeby uważać przy naciąganiu papieru. U mnie przerwał się w dwóch miejscach, ale poniżej pokazuję łatwy sposób na zasłonięcie tych błędów. 

Trzeci krok to ozdabianie notesu. Możesz tutaj wykorzystać dowolne ozdoby, jakie tylko chcesz. Ja wykorzystałam białą koronkę, którą przykleiłam za pomocą kleju, postarzany odręczny napis, stempel w języku angielskim, taśmę washi z motywem starego pisma, która pomogła mi zasłonić małe defekty i przerwany w dwóch miejscach papier i odrobinę niebieskiej farby akwarelowej. Wystarczy przez chwilę zastanowić się nad rozmieszczeniem każdego z elementów, a po chwili efekt końcowy na nowej okładce notesu na pewno Cię zaskoczy! 

Jeśli masz ochotę na poznanie bliżej technik decoupage, to koniecznie sprawdź ten artykuł

 

Jedna odpowiedź

 1. DOROTA pisze:

  Piękny! Nigdy nie myślałam o zdobieniu kalendarzy/notatników ale czuję że pójdę w tę stronę szukając podarków na Boże Narodzenie dla moich bliskich 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *