Gwiazdki świąteczne na choinkę

Gwiazdki świąteczne na choinkę

Gwiazdki świąteczne na choinkę

Ozdoby na choinkę co roku są okazją do świetnej zabawy z dziećmi i przygotowaniem naprawdę wyjątkowych dekoracji na świąteczne drzewko. Nie wiesz, jak je przygotować? A może nie masz jeszcze pomysłu? Gwiazdki świąteczne na choinkę to dekoracja, którą możesz zawiesić na świątecznie udekorowanym drzewku. Sprawdź, jak je ozdobiłam!

Gwiazdki świąteczne na choinkę – własnoręcznie zdobione ozdoby

Chcesz, aby w tym roku choinka prezentowała się niezwykle? Przygotuj własnoręcznie ozdoby np. w kształcie gwiazdek, które dzięki małym dziurkom możesz zawiesić na gałązkach. Możesz je zawiesić na sznurku piekarskim, cienkiej wstążce lub serpentynie. Takie dekoracje to przede wszystkim miłe dla oka ozdoby, które mogą mieć też inne zastosowanie. Mogą pomóc Ci udekorować wigilijny stół lub być dodatkiem dekoracyjnym do świec.

Świąteczne gwiazdki krok po kroku

Jesteście ciekawi, jak ozdobiłam moje drewniane gwiazdki? Najpierw pierwszy krok to standardowo nałożenie cienkiej warstwy białego gesso – gruntu, który pozwoli moim farbom lepiej wsiąknąć w drewnianą powierzchnię. 

Kolejny etap to wybranie trzech kolorów farb akrylowych. Wybrałam specjalnie takie kolory, które są typowe dla Świąt Bożego Narodzenia, a więc: czerwień, ciemny zielony i złoto. Farby można nakładać przy pomocy kawałka gąbki kuchennej, specjalnych gąbek pędzelkowych, pędzli lub palcami. Ja wybrałam ostatnią opcję, ponieważ tak było dla mnie łatwiej i w miarę równomiernie rozprowadziłam kolory na drewnianych bazach. Gdy każda z moich gwiazdek wyschła, wybrałam szablony (maski). 

Praca z szablonami i pastą modelującą na niewielkich bazach

Wzór z każdej maski naniosłam przy pomocy plastikowej szpachelki. Jaki preparat naniosłam na pracę? To specjalna pasta modelująca 3D, ale tutaj sprawdzi się każda pasta modelująca, więc nie trzeba mieć jakiejś specjalnej do tego typu projektów. Bardzo ważna jest natomiast dokładność rozprowadzenia wzoru z maski na pracy. Trzeba uważać, aby szablon nie przesunął się podczas nakładania wzoru. Ciekawym rozwiązaniem jest też użycie kawałka taśmy i naklejenie go na krawędź szablonu, aby uzyskać nad efektem końcowym większą kontrolę. 

Co dalej? Kolejny etap to naniesienie złotej farby akrylowej na brzegi każdej gwiazdki. Wzór każdej maski delikatnie posmarowałam metaliczną pastą, która zostawia połyskujący efekt (pod światło). Kolejny krok to odbicie kilku stempli świątecznych na papierze do scrapbookingu, wycięcie ich precyzyjnym nożyczkami do małych elementów i naklejenie na każdą gwiazdkę. 

Gwiazdki świąteczne na choinkę

 

Gwiazdki świąteczne na choinkęGwiazdki świąteczne na choinkę

Jeśli podobają Wam się tego typu dodatki na choinkę to już wiecie, jak je samodzielnie ozdobić. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *