Dziecięce prezenty – inne niż wszystkie!

Dziecięce prezenty – inne niż wszystkie!

Dziecięce prezenty

Dziecięce prezenty to nie tylko świetna okazja do zabawy z rówieśnikami czy rodzicami w domu, ale także bardzo miłe podarki od serca dla dziadków. W ciągu roku zdarzają się różne okazje, kiedy dzieci mogą wręczyć podarunek bliskim. Mała pamięć bardzo liczy się dla dorosłych, a otrzymana laurka lub drobny, samodzielnie wybrany upominek, stają się skarbami, które z sentymentem przechowuje się przez lata.

Szczególnymi momentami do sprawienia radości bliskim małym podarunkiem są takie okazje, jak święta Bożego Narodzenia, Dzień Dziadka, Babci, Ojca lub Matki. W zależności od okazji maluchy coraz częściej samodzielnie tworzą tematyczne, drobne prezenty, które można później umieścić na honorowym miejscu na ścianie lub półce w domu.

Dziecięce prezenty – samodzielnie wykonany prezent od serca

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, dlatego dziecięce prezenty wychodzące spod małych rączek nierzadko zaskakują nas niezwykłą oryginalnością i pomysłowością. Kupić gotowy prezent jest łatwo. Otrzymując go jednak od malucha, na którego wykonanie poświęcił czas oraz włożył swój trud i serce sprawia, że nie sposób tego nie docenić.

Dodatki, ozdoby oraz drobne prezenty, które trzeba wykonać samodzielnie stanowią dobre narzędzie do zacieśnienia relacji na linii dziecko – rodzice lub dziecko – dziadki. Poświęcenie maluchowi czasu i spędzenie go na wspólnym przygotowaniu małego prezentu lub ozdoby na święta albo inną ważną okazję, niesie ze sobą wielopoziomowe korzyści. Wspólna praca nad wykonaniem podarunku rozwija nie tylko malucha, ale również dorosłego. Rodzice mogą sobie bowiem przypomnieć czasy dzieciństwa, kiedy wszystko wydawało się prostsze i bardziej kolorowe.

Szukając sposobów na wspólne stworzenie czegoś oryginalnego i dopasowanego do okazji warto zainteresować się dodatkami do decoupage. Technika zdobnicza decoupage polega na nakładaniu kolejnych warstw kolorowego papieru, ścinek lub innych drobnych elementów tworząc oryginalny efekt, który często zaskakuje samych tworzących ozdobę.

Decoupage dla zabawy i rozwoju

Technika zdobnicza decoupage pozwala szablonową ozdobę przerobić w coś prawdziwie wyjątkowego. Zakup kilku niedrogich form z lekkich listewek, które kształtem dopasowane są do różnych okazji, daje możliwości do stworzenia jednej ozdoby w wielu odsłonach. Tak przygotowane dodatki mogą stanowić mały prezent np. na święta dla wszystkich gości lub być uzupełnieniem do większych paczek. Sprawdź, jakie techniki decoupage warto znać, aby przygotować samodzielnie prezent tą metodą. 

Decoupage to bezpieczna technika zdobnicza, która nie wymaga nieskończonej ilości dodatkowych produktów, pozwalając użyć to, co praktycznie mamy pod ręką. Dzięki temu możesz ze zwykłych przedmiotów wydobyć niepowtarzalne piękno. Dzieci w zdobieniu tą metodą odnajdują ciekawe oraz absorbujące narzędzie do realizowania swoich pomysłów a finalny efekt pozwala dorosłemu, chociaż w części spojrzeć na świat przez dziecięcy pryzmat.

Decoupage to technika, która pozwala na pracę na wielu powierzchniach, jednak na początku warto operować na dostępnych, tematycznych szablonach. Stanowią one jedynie bazę do dalszej pracy, także obawy o powtarzalność i schematyczność naszej ozdoby można rozwiać już na wstępie. Oryginalna, samodzielnie wykonana ozdoba będzie niedrogim prezentem od serca, a do tego dostarczy dziecku naprawdę wiele frajdy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *