Drewniana skrzynka na dekoracje – jak ją ozdobić?

Drewniana skrzynka na dekoracje – jak ją ozdobić?

Drewniana skrzynka na dekoracje

Drewniana skrzynka na dekoracje to świetny sposób na udekorowanie wielkanocnego stołu i nie tylko. Możesz również ją wykorzystać jako skrzynka na domowe bibeloty, artystyczne przedmioty, a nawet jako organizer! Przede wszystkim dlatego, że taka dekoracja jest uniwersalna i pozwoli Ci pomieścić kilka wielkanocnych drobiazgów. Możesz w skrzynce umieścić też kilka książek dla gości, jeśli przyjeżdżają na dłuższą wizytę z okazji Świąt Wielkanocnych. A po świętach, wykorzystać ją np. jako niewielką skrzynkę na przykład na narzędzia ogrodowe. 

Drewniana skrzynka dekoracyjna – jak ją ozdobić krok po kroku?

Zacznijmy od produktów, które będą niezbędne do ozdobienia skrzynki. U mnie akurat wersja prosta, jednolita, tym razem bez dodatków papierowych. 

Niezbędne produkty do stworzenia skrzynki: 

Najpierw dokładnie pomalowałam farbą akrylową wszystkie elementy skrzynki z każdej strony. Kwiaty po obu bokach skrzynki postanowiłam pomalować dwoma kolorami farb, aby całość była ciekawsza.

Następnie złączyłam wszystkie elementy skrzynki. Składa się te elementy naprawdę bardzo prosto! Nie potrzeba do tego kleju, wystarczy połączyć poszczególne elementy i gotowe!

Zaczęłam od boków z kwiatami, które bardzo łatwo połączyłam do niepomalowanej podstawki, a potem szersze boki skrzynki. 

 

drewniana skrzynka na dekoracje

drewniana skrzynka na dekoracje

Drewniana skrzynka na dekoracje – pomysł na oryginalny prezent DIY

Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla kogoś bliskiego, który będzie też bardzo praktyczny, to drewniana skrzynka na dekoracje będzie idealnym pomysłem! Możesz ozdobić ją samodzielnie różnymi technikami artystycznymi (np. scrapbookingiem, mixed media lub decoupage), aby taki podarunek był ciekawszy i zrobił większe wrażenie na odbiorcy. 

Taka skrzynka z kwiatami to bardzo ciekawy pomysł na zrobienie komuś miłego prezentu. Jeśli więc nie wiesz, co podarować komuś na urodziny, pierwsze mieszkanie, na zajączka z okazji Świąt Wielkanocnych, to mam nadzieję, że nasza drewniana skrzynka na dekoracje przypadnie Ci do gustu. Możesz ją ozdobić samodzielnie, aby Twój podarunek był jeszcze bardziej oryginalny. To świetna zabawa, której warto spróbować! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *