Decoupage sposobem na hobby dla każdego

Decoupage sposobem na hobby dla każdego

Decoupage

Decoupage to świetny sposób na kształcenie własnych zdolności manualnych i zyskanie nowego hobby. W dzisiejszych, zabieganych czasach znalezienie chwili wolnego dla siebie i na swoje zainteresowania, jest znacznie trudniejsze. Nawet, gdy to się uda, siedzenie w fotelu lub na kanapie nie przynosi nam ukojenia, tylko nierzadko wyrzuty sumienia, że „marnuje się” czas.

Nie od dziś wiadomo, że nie możemy żyć samą pracą, dlatego każdy z nas powinien mieć również jakieś hobby. Człowiek potrzebuje bowiem oderwania od codziennych obowiązków w postaci aktywności, które pozwolą mu spojrzeć na wszystko z innej perspektywy oraz się rozwinąć.

Dawniej, najczęściej taką rolę pełniły różnego rodzaju treningi. Dziś natomiast zdrowy tryb życia wiążący się z regularnymi treningami nie jest już czymś nadzwyczajnym, i często staje się kolejnym punktem do “odhaczenia” na naszej liście obowiązków. W rezultacie zapracowani ludzie zwracają się wobec różnorodnych innych hobby, które pozwalają im wyrazić siebie, swoje emocje i niezwykle odpocząć, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Decoupage – Do It Yourself

Dom lub mieszkanie to miejsce, w którym “ładuje się” wewnętrzne baterie przed nowym, pełnym wyzwań dniem. Jego wygląd odzwierciedla wnętrze człowieka, a różnorodne mniejsze i większe dodatki w pokojach sprawiają, że czujemy się bardziej zrelaksowani. Natomiast myśli przestają pędzić w szaleńczym tempie. Wypełnianie i dopełnianie swojej przestrzeni jest procesem, który tak naprawdę nigdy się nie kończy. Z biegiem czasu, gusta, wyczucie stylu oraz potrzeby się zmieniają. Natomiast wygląd domu lub mieszkania ewoluuje wraz z właścicielem.

Dopasowanie drobnych dekoracji do danej przestrzeni nie zawsze jest łatwe. Codzienne zabieganie uniemożliwia nam skupienie się na wertowaniu ofert i znalezieniu elementu, który sprawi, że wszystko co znajduje się w danej przestrzeni, stworzy spójną, jedną całość. Ponadto oryginalność jest cechą, której głównie poszukuje się w różnego rodzaju akcesoriach i dodatkach, a mainstreamowe oferty bardzo często nie są w stanie jej zagwarantować.

W efekcie wiele osób skłania się w stronę hobby, które pozwala „zająć” ręce, wyrazić się artystycznie oraz realnie wpłynąć na swoją domową przestrzeń. Taką rolę pełni również popularne DIY, czyli Do It Yourself. DIY i decoupage to wiele możliwości do stworzenia czegoś niepowtarzalnego, i naprawdę “naszego” i to ostatnie z całą pewnością nie będzie żadną przesadą. Za pomocą wielu technik decoupage możesz wyczarować naprawdę wiele ciekawych przedmiotów. To również umiejętność do pochwalenia się nieszablonowymi zainteresowaniami przed znajomymi, rodziną lub przyjaciółmi, pokazując, że szuka się różnych dróg do rozwoju.

Decoupage – pasja, która daje radość

Technika/ decoupage polega na nanoszeniu kolejnych warstw kolorowego papieru, ścinków oraz różnorodnych mniejszych dodatków na różne powierzchnie w celu osiągnięcia oryginalnego efektu. Ozdoby wykonane za pomocą decoupage tak naprawdę nigdy nie są skończone. W miarę rozwijania się zainteresowań lub zmian nastroju, na wcześniej stworzoną ozdobę zawsze można nanieść jeszcze jedną warstwę.

W sieci znajdziemy zarówno gotowe szablony do tworzenia tematycznych ozdób, jak i elementy dodatkowe, które pozwolą uzyskać ciekawszy, „końcowy” efekt. Zabawa w decoupage to odprężające hobby, na które nie trzeba wydawać wiele pieniędzy. Formy oraz dodatki są marginalnym wydatkiem, który nie odbije się na portfelu, tylko da szansę na pełne rozwinięcie nowej pasji. Zdobienie za pomocą decoupage może okazać się punktem wyjścia do poszukiwania innych możliwości realizacji artystycznych potrzeb, o których wcześniej mogło się nie mieć pojęcia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *