Album ciążowy – wykonaj go metodą decoupage!

Album ciążowy – wykonaj go metodą decoupage!

Ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu każdej kobiety. Każda przyszła mama przeżywa i przechodzi czas ciąży w inny, indywidualny sposób, ale z pewnością każda chciałaby aby był on niezapomniany i aby pozostawił po sobie same pozytywne wspomnienia. Jednym ze sposobów zatrzymania chwili, a konkretnie uwiecznienia tego wspaniałego okresu, jest album ciążowy.

Taki album możemy zakupić w sklepie w formie gotowego już modelu do wypełnienia go zdjęciami, jednakże samodzielnie zaprojektowany i przygotowany będzie tym większą pamiątką! Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby podarować go bliskiej osobie w formie pięknie zapakowanego prezentu. Czas spędzony przy jego tworzeniu z pewnością będzie kreatywny i ciekawy!

Album DIY – czego potrzebujesz?

Oto, co jest potrzebne do wykonania albumu ciążowego DIY:

– papier do scrapbookingu

– klej wodny do decoupage

– klej Magic

– drewniane elementy w postaci liter oraz wzorków

– baza do albumów

– ozdobna koperta/kieszonka

– koronki

– wstążeczki

– kolorowe flamastry

– nożyczki

Przygotowanie albumu nie jest wcale tak skomplikowane, jak mogłoby się to wydawać. Co więcej, dla osób zajmujących się techniką decoupage jako swoim hobby, jest to wręcz prawdziwa przyjemność. Dzięki naszemu przewodnikowi, nawet początkująca w scrapbookingu osoba świetnie poradzi sobie z przygotowaniem albumu. Jak więc to zrobić?

Twój album krok po kroku

Krok 1:

Na gotową bazę spiralną naklejamy papier ozdobny o gramaturze np 250 g – na przód oraz na tył albumu. Następnie naklejamy drewniane litery i za ich pomocą tworzymy stronę tytułową, dołączając drewniany wzorek i wstążeczkę.

Krok 2:

W papierze do scrapbookingu wycinamy małe dziurki, aby pasowały do spiralek utrzymujących całość i wklejamy kartki klejem wodnym, rozprowadzając go delikatnie na powierzchni małym pędzelkiem.

Krok 3:

Odkładamy album na noc do wyschnięcia, aby klej wysechł i dobrze połączył kartki. Najlepiej odłożyć album w miejsce, w którym nie będzie narażony na upadek, czy też potrącenie.

Krok 4:

Ozdabiamy i tytułujemy poszczególne strony albumu ciążowego przy użyciu kleju Magic, drewnianych wzorów, koronki, wstążeczek oraz flamastrów.

Krok 5:

Na ostatniej stronie albumu naklejamy ozdobną kopertę – kieszonkę.

Przygotowany w ten sposób album będzie cenną pamiątką niepowtarzalnego okresu, jakim jest ciąża. Z całą pewnością przypadnie on do gustu nie tylko każdej przyszłej mamie, ale również przyszłemu tacie oraz innym członkom rodziny. Album ciążowy będzie także uroczym, przyszłym podarunkiem dla jeszcze nienarodzonego dziecka. To wspaniała pamiątka, która jest cenniejsza wraz z upływem lat zwłaszcza, że została przygotowana własnoręcznie, np. przez przyszłą mamę.

Jak więc widać, przygoda z decoupage może nam towarzyszyć na każdym etapie naszego życia. Wystarczy odrobina chęci, kreatywności oraz pomysłowość!  

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *